Вхід Реєстрація

Каблучки для заручин: історія і традиції

Найбільш чарівний і трепетний момент у стосунках закоханої пари - це їхні заручини. Саме ця подія стає точкою відліку для нового етапу в житті: починається підготовка до весілля і шлюбу.

Ми вже розповідали про найкрасивіші і найоригінальніші способи зробити пропозицію руки і серця, а сьогодні поговоримо про важливий символ будь-яких заручин - заручальне кільце.

каблучка для заручин і бутоньєрка фото

Каблучки для заручин: історія і традиції

Звідки ж взялася традиція супроводжувати пропозицію руки і серця дорогоцінним подарунком? Як відомо, на Русі модні нині заручини заміняло сватання: дівчата не приймали рішення про заміжжя самостійно і хлопці не дарували їм каблучок. Наміри нареченого представляли свати, і доля нареченої не могла вирішитися без батьків і рідних.

Звична сучасним парам традиція заручин сформувалася, за легендою, в Середні віки. Герцог Максиміліан з Австрії так був закоханий в наречену Марію Бургундську, що знемагав від думки, як би вона не полюбила до весілля іншого. Герцог задумався і вирішив подарувати нареченій річ, яка буде нагадувати їй про нього кожен день. Цією річчю був перстень.

обручальне кільце фото

Сучасний ідеал кільця на заручини був створений чотири століття по тому легендарним Чарльзом Тіффані. Саме він є засновником традиції дарувати на заручини каблучку з діамантом, відому в ювелірному світі під назвою "солітер".


Заручальна каблучка: на якій руці і на якому пальці носити

Відповідь на питання "на пальці якої руки носити заручальне кільце" обумовлена різними культурами та віросповіданнями. В Україні, як і в інших країнах Східної Європи, перстень, подарований з нагоди заручин, прийнято носити на безіменному пальці правої руки - там же, де після одруження буде і обручка. У США, а також в країнах Західної Європи, обидва кільця надягають на безіменний палець лівої руки.

Згідно давнім традиціям в день весілля руки нареченої не повинно прикрашати ніщо крім обручки. Тому найчастіше сучасні дівчата носять заручальний перстень до весільного дня, потім знімають, а вже після надягають знову. Хоча в деяких сім'ях і до сьогодні є традиція носити каблучку для заручин тільки до весілля. Після ж її ховають в коробочку і, в разі щасливого шлюбу, передають у спадок.

кільця для заручин та обручки фото

Якщо вищесказане - не про вашу сім'ю, після весілля заручальний перстень можна носити знову ж на безіменному пальці правої руки - вже разом з обручкою. А для тих, хто зовсім не забобонний, є чудова новина: каблучку, подаровану коханим разом з довгоочікуваним зізнанням, можна носити на будь-якому пальці будь-якої з рук!


Заручини - це прекрасна традиція, яка прийшла до нас із Заходу. Це не означає, що абсолютно всі повинні прийняти її в свою культуру і реалізувати у своєму житті. Але, погодьтеся, традиція ця - дуже гарна і приємна. І навряд чи знайдеться дівчина на всій земній кулі, яка не захоче, щоб її коханий одного разу став на коліно і презентував їй чарівний перстень разом з головним в житті зізнанням!

 
Кількість переглядів: 13208
Дата редагування: 2019-07-19

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь