Вхід Реєстрація

Ольга Морозюк: “Наш принцип - обіцяй те, що можеш зробити, давай більше, ніж ти обіцяв”

Зі сторони здається, що робота весільного організатора та координатора - суцільне свято. Проте, перш ніж воно відбудеться, професіонали долають чималий шлях планування, погоджень та перешкод. Про свою професію, про роботу та ставлення до неї, а також про те, як молодятам вибрати весільну агенцію, нам розповіла Ольга Морозюк, засновниця та керівник SEMRI wedding & event agency.

semri весільне агентство фото

Олю, як у вашому житті з’явились весілля? Коли та як вирішили утворити команду і підкорювати саме сферу організації заходів?

Створювати команду вирішила тоді, коли вже займалася весіллями. Щоб те, що робиш, виходило добре, треба знайти однодумців, а не намагатися все зробити самостійно. Командна робота - це зовсім інше. Усі прагнуть досягти однієї цілі, висловлюють різні думки, погляди, залучають свої сильні сторони, для отримання найкращого результату.

Свою роботу у весільній індустрії я почала у 2012 році. Спонукала мене до цього випадкова зустріч із весільним координатором. Ще тоді, насправді, я навіть не знала, що це за професія. Однак, той координатор справила на мене сильне негативне враження. Підхід до справи та манера спілкування тієї людини не мали нічого спільного з моїм розумінням слів “весільний” та “координатор”. Це була різкість, зверхність та категоричність. Тоді я чітко зрозуміла, як ділове спілкування відбуватися не може. І вирішила щось виправити - власне стати весільним координатором та запропонувати клієнтам інший підхід до справи, ніж той, що демонструвала моя випадкова знайома. Бажання щось виправляти, прагнути кращого, спонукало мене створити і власні курси координаторів. Після почутих чисельних негативних відгуків про весільних координаторів-самоуків, треба було негайно щось змінювати і доносити, що це не розваги, а серйозна професія, яка має свої стандарти і правила, а головне це те, що ми беремо участь у неповторному дні в житті подружжя, тому тут немає місця для невдалих непрофесійних експериментів.

весільний координатор оля морозюк

Бажання виправляти, наводити лад - це те, що мене мотивує у роботі. Ще більш потужний мотиватор - це щасливі погляди задоволених наречених після весілля, коли їхні мрії втілені і вони дякують тобі. В цей момент перебуваєш в особливому стані, який дає крила для реалізації наступних проектів.

Створити власну агенцію з підготовки весіль - це важко чи ні? Які люди мають бути в команді?

Ідеальних людей, як і ідеальних працівників, не буває. Однак, я переконана, що кожен має свою сильну сторону. І якщо ці сильні якості розвивати, успіх обов’язково буде! На будь-якому проекті завжди потрібні дуже різні люди - хтось більш творчий, хтось більш виконавчий, а хтось мислить логічно і раціонально.

Так склалося, що моє хобі день за днем переростало у постійну роботу, все відбувалось поступово, тому створювати весільне агентство було не важко. Для мене всі проекти - як діти. Вкладаєш максимум у них і любиш понад усе!

semri весільна агенція

Перше, з чим стикаються молодята - це вибір: самостійно готуватися до весілля чи скористатися послугами весільної агенції. Які найбільш переконливі “за” підготовку з агенцією ви можете назвати?

Ключова перевага - це те що в досвідчених агенціях є перевірені спеціалісти, з якими вони співпрацюють. Це справжні професіонали, на яких можна покластися. Оскільки ми з виконавцями є партнерами, подальша співпраця є важливим мотиватором для них, щоб робити свою справу добре та якісно. Вони дбають про свою репутація, в той час як молодятам, які готуються до весілля самі, можуть трапитися недобросовісні спеціалісти.

Ще один важливий плюс - це спілкування, можливість для молодят почути фахові думки і поради. Ми, як весільна агенція, допомагаємо нареченим зрозуміти, які послуги їм потрібні саме під їхній індивідуальний запит. Ми добираємо професіоналів під конкретну пару - зважуємо, хто їм підходить і за стилем роботи, і просто як людина. Це є і економія часу, і грошей, оскільки ми завжди дбаємо про інтереси молодят та працюємо у межах бюджету, щоб фінансів вистачило на все і всі бажані послуги були надані. Щодо прикрих ситуацій, то у співпраці з агентством ти принаймні маєш гарантії - якщо послуга прогорає, агенція-організатор несе відповідальність за рахунок свого гонорару.       

оля морозюк весільний координатор

Весільна індустрія в Україні активно розвивається, у містах з’являються нові івент-агентства. Як вже з першої зустрічі парі зрозуміти, що маєш справу з професіоналами?

Уже при першій зустрічі наречені можуть зрозуміти, з ким мають справу, наскільки в агенції професійний підхід до роботи. Ми ніколи не обіцяємо нареченим дістати зірку з неба, але ми вислуховуємо побажання, даємо конкретні відповіді та чітко йдемо до результату. Якщо молодята чують абстрактні речі без конкретики і при цьому палкі обіцянки, що все буде зроблено на вищому рівні, варто насторожитися. Наші послуги - це не той товар, який можна потримати в руках, і оцінити його можна лише скориставшись. Тому такими важливими є портфоліо та відгуки клієнтів. А ще є важливим порозуміння між організатором і клієнтом - воно або є і виникає одразу, або його немає і навряд чи буде. І останнє, про що варто пам'ятати: дешевий сир буває тільки в мишоловці.    

семрі агенція на вечірці

Припустимо, до вас звернулась пара, яка хоче круте весілля, але конкретних побажань не має. Що робитимете у такому випадку?

Кожна пара індивідуальна, тому пропонувати готові концепції не можна. Навіть, якщо пара не знає, чого хоче, ми - крок за кроком - дізнаємось про їх уподобання, смаки і розуміємо, в якому напрямку слід рухатись. Концепція не формується за один день, заготовок ми не маємо. У процесі спілкування з молодятами ми знаходимо щось, від чого можна відштовхуватися - наприклад, улюблений колір. А тоді поступово розробляємо план, тематику, назву свята і т.д.     

Що найприємніше в роботі весільного організатора?

Найприємніше, це коли є довіра і ти її виправдав, тоді стаєш частинкою великого дня в житті кожної пари. А ще коли твої наречені стають твоїми друзями. І коли відчуваєш і бачиш щиру вдячність, розумієш, що все було недаремно, що все вдалося. Надзвичайно приємно давати не лише те, що пообіцяв, а навіть більше - це для нас як девіз.

команда semri організація весіль

А найскладніше?

Найскладніше - це завжди людський фактор, виникнення певних форс-мажорів через людей. Проблема - це коли люди несерйозно сприймають свою роботу. Коли є домовленості, але на певному етапі перевірки бачиш, що виконання не зовсім таке, як було обумовлено. І тоді починаєш виправляти ситуацію, щоб замовник отримав те, про що домовлялися. Організація весілля передбачає те, що тобі доводиться брати на себе відповідальність - за зміни, за реалізацію певних ідей наперекір технічним чи іншим перешкодам.

Існує послуга - “весілля під ключ”, організація від А до Я. Якою є роль молодят у цьому процесі?

Сюди входить підбір кожного виконавця відповідно до вимог та очікувань молодят, характеристика кожного виконавця, зустріч з виконавцями, яких вибрали наречені, і підписання з ними договору. Молодятам у цьому процесі дуже важливо розкритися, розповісти про себе, про те, що подобається і, не менш важливо, що не подобається. Навіть така послуга як “весілля під ключ” не дає нам можливості читати думки. Ми створюємо план поставлених завдань, який погоджують наречені, далі формуємо та погоджуємо бюджет, потім молодята отримують інформацію - характеристики вільних і готових працювати на цьому весіллі виконавців, які відповідають їхньому запиту. Ми це обговорюємо та організовуємо зустрічі професіоналів з нареченими. Коли виконавці відібрані і погоджені, всі подальші процеси бере на себе агентство. Але молодята завжди мають онлайн-доступ до документів та отримують робочі звіти.                 

організація весілля від semri

Нехай ваше свято буде організовано бездоганно!

 

Дізнайтеся ще більше про роботу та проекти агенції за посиланням.

 
Кількість переглядів: 940
Дата редагування: 2019-07-22

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь