10 запитань до провідного флориста України Міли Ярошевич

Сьогодні ми поспілкувалися із професійним флористом Мілою Ярошевич. Ця щира дівчина - арт-директор та співвласник компанії "Mopis", практикуючий флорист, тренер, викладач курсу "Весільний координатор" та "Весільна флористика", щаслива дружина та мама. Людина, що творить та надихає.

Які квіти будуть у тренді 2016 року?
Міла Ярошевич:
мода мінлива по своїй природі, а радість від подарованих квітів - це безцінний жест уваги, тому квіти, які ви любите, будуть для вас еталоном гарного смаку. Та, все ж, є моменти, на які варто звертати увагу. Це сезоність. Ця особливість допоможе підкреслити час святкування і гарно заощадити. Незмінним трендом у сезоні 2016 року будуть букети з білосніжних півоній. Інститутом PANTONE було обрано кольори 2016: це рожевий кварц і серініті, неодміно ці відтінки вплинуть на вибір наречених. У флористичній гамі ці кольори теж предствалені. Квіти, які ідеально підійдуть для святкувань і будуть у модних відтінках, - це гортензії, дельфініум, троянди, півонії, астільба, тюльпани.

Чи є відмінність від оформлення весіль квітами між порами року?
Міла:
відмінність звичайно є, вона в характері і формі цвітінь, хоч і голландські аукціони пропонують майже будь-яку квітку у будь-який сезон, ми розуміємо, що ціна між сезонним цвітінням і несезонним відрізняється суттєво. У несезон квітка поводить себе дещо інакше: менший бутон і непередбачувано реагує на інші погодні умови.

Як правильно вибрати весільний букет та бутоньєрку на весілля, на що звертати увагу?
Міла:
весільний букет - це красивий аксесуар, який доповнює образ нареченої, додає їй шарму, ніжності, витонченості чи елегантності, в залежності від того, якого образу бажає дотриматись сама наречена. Подекуди букет слугує яскравим акцентом на тлі білосніжної краси. При виборі букету є три питання, які флорист має поставити нареченій, і від того вже формувати пропозицію:

  • форма сукні (від цього залежить розмір і силует букету);
  • кольорова гама (щоб обрати квіти потрібних відтінків);
  • тривалість свята і які маніпуляцїї планується проводити з букетом (щоб запропонувати легкий дублікат вразі потреби або окремий букет для довгої літної прогулянки, чи особливий букет для традиційного вінчання).

Бутоньєрка при цьому має бути в стилі, не великого розміру і супер стійкою. Зі своєї практики скажу, що з весільним букетом від Міли Ярошевич до нареченого вирушає одна або дві додаткові бутоньєрки тільки тому, що наречений має виглядати бездоганно, а, не маючи практики носіння бутоньєрок, це не просто, та з нами вони можуть не хвилюватись про це в їх особливий день.


Чи доцільно використовувати польові квіти для оформлення весілля?
Міла:
польові квіти - це чудово! Єдине, що я найбільший в світі прихильник правила, що для всього є свій час і місце. Тобто, якщо у вас весілля в стилі "Івана Купала", "Євшан-зілля" (головне, без трагічного завершення :)), то, напевне, я скажу вам так. У решті випадків я буду готова до запальної дискусії, адже доцільність польових квітів у більшості класичних ресторанів недоречна. Наділені особливими ароматами, польові квіти запрошують на ваше весілля гостей, на яких ви не чекаєте - це комашки і жучки, і, на жаль, більшість польових квітів мають короткий термін цвітіння, тому гарантувати їх свіжість і привабливий вигляд на вашому святі дуже складно, простіше замінити їх на садово-городній варіант, попередньо зваживши всі варіанти.

Які квіти не викликають алергії і використовують для прикрашання столів?
Міла:
квіти які не мають різкого і стійкого запаху, якщо ви прихильник квіткових ароматів, то, напевне, знайомі з ситуацією, коли від гілочки жасмину в кімнаті від тривалого перебування може крутитись голова. Уявіть мікс ароматів, які змішуються з запашними стравами і чекають дорогих гостей. Від однієї думки стає млосно! Поради прості: уникайте квітів, що мають різкий і стійкий запах і, запрошуючи гостей, можете обмовитись, які квіти плануєте для оформлення. Гість з гострою алергією неодмінно відреагує, та для того, щоб перестрахуватись, покладіть до весільної аптечки протиалергійний засіб, адже ви відповідальні за тих, кого запросили.

Який бюджет потрібен для оформлення красивого весілля квітами?
Міла:
тут справа не лише в сумі, це набір різних факторів, починаючи від того, що таке красиво для самої нареченої, і що потребує її свято. Тому орієнтуйтесь на свій стиль і смак, а решту можна прокалькулювати.

На чому не можна економити у флористиці?
Міла:
дуже провокаційне питання, проте, відповідь однозначна: не можна економити на професіоналізмі флориста, тому що гарантії, які він може надати, забезпечать спокій на увесь ваш день. Це як замовити фотографа і людину, яка має фотоапарат - обоє в результаті будуть біля вас увесь день і віддадуть вам фото, просто результат буде різний. Так і тут - ваш флорист не буде ризикувати ні своїм ім’ям, ні вашим спокоєм - він обере найсвіжіші квіти і найоптимальніші комбінації, щоб зробити особливим ваш день.

Якісь курйозні випадки траплялись на весіллях?
Міла:
слава Богу, на весіллях у нас такого не буває! Скоріше до. Допомагають полоскотати нерви постачальники квітів і погодні умови "допомагаючи" розквітати тим чи іншим квітам. Хоча, буває, що гості можуть разом з квітами прихопити після весілля і вазу :).

Чи може бути забагато квітів на весіллі?
Міла:
забагато чи замало - це справа смаку, і вести дискусії на цю тему можна безкінечно. Усі ми були на українському весіллі і бачили кількість їжі, її багато чи замало? А чи зустрічали ви там жіночку, якій все було, а от сирника не було? Я знаю дівчат, для яких весілля - це день, на який вони чекали, і він має бути кращим, ніж казка про принцесу, бо це її казка, чого б ні?

На що звертати увагу нареченим при виборі весільного флориста?
Міла:
як і при виборі будь-якого спеціаліста, ви маєте говорити однією мовою, розуміти один одного з півслова, і тоді свято буде таким, як ви мріяли!

20 Січня 2016