Вхід Реєстрація

Весільна фата - головний вінчальний аксесуар для нареченої

Сучасне весілля зберігає все менше національних традицій і піддається модним віянням і трендам. Звичну білу сукню замінюють брючні костюми або плаття нестандартної довжини і кольору, на зміну довгому застіллю приходить фуршет. Весільні аксесуари теж втрачають вагомість і виходять з моди. Чому важливо зберегти фату в образі нареченої, види фати, про які ви не знали, і інші цікаві факти - у нашій статті.

гарне фото нареченої з фатою

Символізм і історія весільної фати

Весільне торжество і церемонія вінчання - це справжня мозаїка символів і значень. Для кожної культури важливо зберегти їх: в будь-якій дрібниці - прихований сенс. Фата - не виняток. Її головне призначення - символізувати чистоту і цнотливість нареченої.

Однак, перш ніж фата стала накидкою на голову, поняття зазнало багато тлумачень. Коріння самого слова варто шукати в арабській і турецькій мовах: там слово "futa" означало "фартух". На Русі фата також спершу була пов'язкою на стегна, паском, поки не трансформувалася в звичне і зрозуміле нам значення - "покривало на голову".

В українській традиції ми часто чуємо слово польського походження "вельон", що означає ту саму накидку на голову. Вважалося, що вона оберігає наречену від злих духів і очей недоброзичливців до того моменту, поки красуня не переходить під опіку чоловіка під час вінчання.

молодята під фатою гарне фото

Накидка для нареченої не завжди була такою легкою і красивою, як зараз. Покривало скріплювали обручем з металу, паском або вінком, а його зняття означало готовність коритися чоловікові.

Що ж означає весільна фата для сучасних пар? Вимога незайманості і нерівність в шлюбі в більшості цивілізованих культур йдуть в минуле. Легка накидка на волосся перетворюється в атрибут, і досить часто замінюється альтернативними фаті аксесуарами - квітковими вінками і капелюшками. Але саме фата є другим за значимістю після сукні елементом образу нареченої. Для тих, хто виходить заміж вперше і планує вінчатися, альтернативи не потрібні. Фата сьогодні - це спосіб сказати коханій людині про щирість своїх почуттів і готовність бути вірною. Такі цінності не застарівають.

Види фати: підбираємо ідеальну довжину

Довжина - основний показник для вибору весільної фати. Видів цього аксесуару існує безліч, хоча зазвичай говорять лише про три основні групи - короткі, середні і довгі. Спробуємо розібратися, як правильно класифікувати весільні накидки на голову.

Коротка довжина характерна для трьох видів фати:

весільна фата з сіткою ретро фото

Середня довжина - від 60 до 110 сантиметрів:

весільна фата накидка в стилі бохо фото

Довга фата також представлена ​​в трьох видах:

дуже довга весільна фата вуаль фото

Трьома метрами деякі сучасні наречені не обмежуються, бажаючи бути схожими на королев і принцес. Однак, вибираючи фату завжди варто пам'ятати про зручність: з дуже довгою накидкою вам буде непросто пересуватися.

Фото весільної фати:
яка довжина ідеальна для фотозйомк

Коли образ нареченої продуманий, а всі його деталі гармонують між собою, на фото молода буде виглядати добре. Якщо ж для вас важливо досягти ідеалу і ви хочете, щоб весільні знімки вийшли прекрасними, варто врахувати, як аксесуар виглядає в кадрі. Пораду нам дав професійний весільний фотограф Марко Кохан:

З точки зору ефектності найкраще на фотографіях виходить легка, "повітряна" фата довжиною 2-3 метри. Її можна гарно розкласти, вигідно використати для динаміки кадру. Недолік занадто довгої фати в тому, що з нею непросто пересуватися, а також вона створює незручності під час вітряної, дощової погоди

поцілунок молодят під фатою фото

Фата на весілля: робимо вибір

Ваші вподобання і вид фати на фото - не єдині критерії вибору вінчального аксесуару. Вкрай важливо заздалегідь подумати, які весільні зачіски поєднуються з фатою і чи пасують вони вам. Ще один фактор - сумісність накидки на голову з фасоном сукні: ви повинні розуміти, яка сукня з якою фатою поєднується.

Весільна мода мінлива, а наречені всі занадто різні, щоб сліпо слідувати актуальним тенденціям. Обирайте фату, яка вам пасує до лиця, адже виглядати красиво і ніжно - найбільш гідна мета, до якої варто прагнути кожній нареченій!

 
Кількість переглядів: 3345
Дата редагування: 2019-08-01

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь