Вхід Реєстрація

Весільний рушник: символізм та ідеї оформлення

Сучасне весілля в Україні демонструє безліч запозичених звичаїв та церемоній. Однак, українським молодятам не чужі власні традиції та символи. Так, з часом деякі обряди застарівають, і молодята відмовляються від них на своєму святі. Та все ж наречені намагаються зберегти найбільш символічні та важливі звичаї. Серед них - весільні традиції, пов’язані з вишитими рушниками. Поговоримо про їхнє виготовлення та найкращі ідеї для оформлення!

Весільні рушники фото 

Традиція вишивати рушник на весілля

В українській історії згадуються фантастичні цифри: згідно весільним традиціям давнини колись на весіллі задіювали близько сорока, пізніше - двадцяти рушників. Сучасне та водночас традиційне свято одруження передбачає використання п’яти основних - рушник під ноги для вінчання, під коровай, для пов’язання рук у храмі та ще два під ікони. Придбати ці вироби можна легко, однак, ще краще, якщо наречена дотримається старовинного звичаю та вишиє бодай один - основний рушник для церемонії вінчання - власноруч. 

На щастя, нареченим сьогодні у копіткій і творчій праці вишивки допомагають зручні схеми та заготовки, які можна з легкістю купити на https://vechornytsi.com/catalog/vesilni-rushniki . Доступні цікаві та різноманітні варіанти для вишивки нитками та бісером. Схема вже нанесена на габардин, що значно спрощує роботи та економить час молодої. До того ж, доступні послуги укомплектування обраної заготовки усіма необхідними для творчості матеріалами. 

Завжди вважалось, що молода має неодмінно вишити рушник сама. Така дія в українській обрядовості захищала родину, адже жінка власноруч наче закладає майбутнє своєї сім’ї. Весільний рушник супроводжує пару впродовж усього життя. Тому вкрай важливо було дотримуватися й певних правил. Класично для вишивки обирали червоний та чорний або синій колір, також немало виробів виконано суто у червоних тонах. Однак, сьогодні, залежно від малюнку, бажаного сенсу та смаку наречені-майстрині можуть створити рушник також з зеленими, фіолетовими, помаранчевими та, звісно, комбінованими за кольорами візерунками.         

Ще один вкрай важливий момент - вибір малюнків для весільного обрядового рушника. Поговоримо про них детальніше. 

Візерунки на весільний рушник фото

Оформлення весільних рушників

Кожна дівчина мріє вкласти у свій вишитий рушник лише найкращі сенси - вічне кохання, злагоду та добробут в сім’ї, процвітання та ін. Згідно давнім звичаям, допомагають у цьому обрані візерунки. Звісно, на рушнику має залишатися порожнє, вільне від малюнків, так зване символічне Боже місце. А от решту тканини слід наповнити гарними символами. 

Не слід забувати також і про рослинні візерунки - відгалуження, які поєднують елементи зображення, а також таємні, навмисне заховані символи - наприклад, хрест, що благословляє пару. 

Обирайте малюнки, які найбільше вам до душі, а головне - вишивайте зі світлими думками та сповненим любові серцем!

Кількість переглядів: 1193
Дата редагування: 2022-01-15

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь