Вхід Реєстрація

Географія виготовлення тихих вин - цікаві факти

Залежно від географії походження тихі вина, тобто напої без вуглекислого газу, поділяються на дві групи – зі Старого та Нового Світу. Кращими країнами-виробниками алкогольних напоїв зі Старого світу вважаються Португалія, Іспанія, Італія та Франція. Що стосується Нового Світу, то лідерами зі створення смачних та якісних тихих вин є США, Чилі, Аргентина та Австралія. Але про все по порядку. Якщо ви шукаєте найсмачніші тихі вина, але не знаєте, якій країні-виробнику віддати перевагу, читайте нашу статтю.

Особливості тихих вин Старого Світу

Під Старим Світом мається на увазі Європа. Окрім уже перерахованих країн, які лідирують у виробництві якісних червоних, білих та рожевих тихих вин, гарні спиртні напої з винних ягід також виробляють у Греції, Австрії та Німеччині. Крім них славляться добрими напоями Туреччина, Вірменія та Грузія. До речі, саме в Грузії виготовляють оранжеве тихе вино з особливим бурштиновим відтінком. Донедавна в інших країнах таке вино не робили, але близько 20 років тому оранжеве вино було офіційно внесено до переліку категорій тихих вин і сьогодні його виробляють у Великій Британії, Італії та інших європейських країнах.

Головна особливість тихих вин Старого Світу – стриманий класичний смак із витонченими нотками фруктів, горіхів, вершків, прянощів, трав. Палітра ароматів також різноманітна. І хоча у вин з різних країн Європи є певні особливості, всі напої поєднують високі стандарти якості та дотримання традицій при виробництві. Тому і легке молоде Божоле Нуво з ніжним квітковим ароматом, і витримане повнотіле Каберне Совіньйон з нотками перцю та фруктів – це смачні та приємні вина, які можна вживати практично з будь-якого приводу. Великий асортимент різноманітних вин із європейських країн є в Маудау.

Відмінні риси вин Нового Світу

Оскільки до Нового Світу належать країни, які з'явилися за історичними мірками порівняно недавно, вони не можуть похвалитися багатовіковим досвідом виноробства, як Франція чи Італія.

Але зате в умовах спекотного, а іноді і тропічного, клімату Нового Світу, а також завдяки різноманітності видів ґрунту, там швидко дозрівають різні сорти винограду. При цьому стиглі ягоди відрізняються високим вмістом цукру. Тому тихі вина Нового Світу вирізняються особливим освіжаючим ефектом. А в смаковій палітрі та ароматах можуть бути найрізноманітніші нотки, включаючи карамель, шоколад і трави.

Оскільки винороби Нового Світу люблять експериментувати, вони створюють унікальні купажні вина шляхом змішування напоїв із різних сортів винограду та врожаїв різних років. Також, прагнучи успішно конкурувати з виробниками з Європи, американські, австралійські та новозеландські винороби використовують сучасне обладнання та інноваційні технології для тихих вин. За рахунок цього серед напоїв Нового Світу є як легкі та свіжі різновиди, так і вина з багатим складним смаком, тривалим смаком і відмінними здібностями до тривалого зберігання.

А ще є певні сорти винограду, які є своєрідними візитними картками для певних держав Нового Світу. Наприклад, у Чилі використовують для виробництва смачних тихих вин сорт Карменер, в Аргентині – Мальбек, а Австралії – Шираз.

Кількість переглядів: 142
Дата редагування: 2023-09-17

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь