Вхід Реєстрація

Рекомендації щодо споживання вітаміну D для вагітних жінок

Вагітні жінки схильні до підвищеного ризику дефіциту вітаміну D. Ця поживна речовина є дуже важливим елементом для нормального розвитку дитини в допологовий період, тому рекомендується приймати добавки.

Хоча вітамін D може синтезуватися у шкірі людини під впливом сонячного світла, кількості сонячного світла протягом року недостатньо, і вироблення цього вітаміну ефективне лише за відсутності кремів з УФ-фільтрами. Крім того, дослідження показують, що споживання вітаміну D із раціону вагітними жінками дуже низьке.

Рекомендована доза добавок

Акушер-гінеколог після підтвердження вагітності пацієнтки повинен розглянути питання про включення до раціону харчування вітаміну D у дозі 1500-2000 МО/день не пізніше другого триместру вагітності. Під час вагітності рекомендується періодично контролювати концентрацію 25(OH) D для вибору індивідуальної оптимальної дози вітаміну D та перевірки ефективності прийому вітаміну D.

Дефіцит вітаміну D при вагітності

Вагітні жінки і діти матерів, які не отримували достатньої кількості вітаміну D під час вагітності, схильні до особливого ризику його дефіциту. Під час вагітності потреба у вітамінах та макроелементах зростає, а низький рівень вітаміну D може підвищити ризик таких ускладнень, як передчасні пологи, гестаційний діабет чи прееклампсія.

Прийом вітаміну D3 під час вагітності сприяє нормальному зростанню кістяка плода. Дефіцит цього вітаміну може призвести до затримки зростання плода, що пов'язано з меншим розміром дитини, порівняно з його віком (SGA).

Вітамін D утворюється у шкірі, де його вироблення відбувається під впливом ультрафіолетового випромінювання сонячного світла. Споживання вітаміну D, крім іншого, допомагає підтримувати здоров'я кісток, сприяє правильному засвоєнню кальцію та фосфору та підтримує нормальне функціонування імунної та нервової системи. Вітамін D міститься в:

Добавки під час вагітності

Як вагітні, так і жінки, що годують, схильні до ризику дефіциту вітаміну D. Важливо знати правильне дозування, і найкраще забезпечити необхідний рівень ще до вагітності.

Дефіцит вітамінів D2 та D3 при вагітності, а також у період лактації – звичайне явище.

Концентрація вітаміну D у грудному молоці відповідає концентрації в крові, тому діти, які вигодовуються матерями з дефіцитом вітаміну D, також схильні до ризику цього дефіциту.

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок підвищує ймовірність ускладнень вагітності. Підвищується ризик розвитку інсулінорезистентності, гестаційного діабету, гіпертонії при вагітності та прееклампсії. Також було доведено зв'язок між низьким рівнем вітаміну D під час вагітності та більш частими випадками бактеріального вагініту.

Література

1. Bailey RL, Dodd KW, Goldman JA i wsp.: Використання загальної загальної calcium і vitamín D intakes в США. J. Nutr. 2010; 140 (4): 817-22. 19

2. Комітети до Review Dietary Reference Intakes for Vitamin D and Calcium, Food and Nutrition Board, Institute of Medicine. Dietary Reference Intakes for Calcium and Vitamin D. Washington, DC: National Academy Press, 2010. Cyt. Wg

3. WHO переговори на antenatal care for positive pregnancy experience. Geneva: World Health Organization; 2016

Кількість переглядів: 127
Дата редагування: 2024-06-02

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь