Вхід Реєстрація

Вибираємо бокали для дому та весілля

Є ціла наука, яка підтверджує, що деякі бокали “працюють” ефективніше за інші: краще розкривають смак і аромат вина. Звісно ж, Ви можете пити вдома вино з чого-завгодно - хоч з кружки чи з пляшки. Ніхто не засудить. Але якщо хочете отримувати максимум від купленої пляшки вина, придбайте винні бокали. Тим більше, це не обов'язково повинно бути дорого.  

У 2015 році японська медична група за допомогою спеціальної камери реєструвала зображення парів етанолу в різні окуляри. У своєму дослідженні вона показала, як різні форми скла впливають на щільність і рух парів.

Саме ці пари несуть ароматичні сполуки із поверхні вина до носу, а вони відповідають за переважну більшість нот аромату і смаку вина.

Форма бокалу

Винні бокали повинні бути зроблені з тонкого скла. Відчуття вина буде різним з бокалів з різною товщиною скла.

Форма чаші бокалу - тюльпан: бокал розширюється біля основи чаші, а тоді плавно звужується догори.

Об'єм бокалу - не менше 350 мл. 

Наливати вино потрібно на рівень найширшої частини бокалу: всередині повинно залишатись багато повітря, щоб вино почало розкриватись.

Види бокалів

Існує три основних види бокалів: для білого вина (меншого об'єму), червоного (більшого об'єму) і ігристого вина (видовжена форма).

Але виробники скла пішли далі і почали створювати окремі спеціальні бокали для різних сортів, винних регіонів і тд. Можна знайти спеціальний бокал для рислінгу чи Бордо. Зараз можна вибрати навіть бокал, який найкраще розкриватиме навіть нетривіальні задачі, такі як ігристе червоне вино.

Головна відмінність цих всіх видів бокалів між собою - об'єм та нюанси форми, наприклад, ширша чаша. 

Є також окремі види бокалів для кріпленого вина: вони малого об'єму, але за межами виноробень для кріплених вин найчастіше використовують звичайні бокали для тихого вина.

Які бокали купити додому

Для домашнього використання немає сенсу купувати різні бокали під різні види вина. Вони потребують догляду і місця для зберігання, а використовуються рідко.

Варто вибрати для себе один універсальний вид бокалу і використовувати на всі випадки. Як правило, це звичайний бокал для червоного вина.

Виробники таких бокалів: Schott Zwiesel, Spiegelau, Riedel. Це надійні недорогі правильні бокали, які не потребують особливого благоговіння над ними.

Можна також придбати додатковий вид бокалів на особливі випадки. Для них краще вибрати розширену форму чаші. 

Виробники таких бокалів - Zalto та Mark Thomas. Їх роблять вручну, скло дуже тонке і практично невагоме. Самі по собі ці бокали приносять естетичне задоволення навіть без вина. 

Ці бокали потрібно дуже обережно мити. Для великих застіль і шумних вечірок вони не підходять: їх дуже легко розбити, а коштує кожен як пляшка хорошого Бордо.

Як обрати весільні келихи

Келихи для молодят виготовляють з різних матеріалів. Як правило, це прозоре, різнобарвне або матове скло. Але благородніше виглядають кришталеві весільні келихи. Це класичний варіант будь-яких келихів, тим більше що кришталь володіє беззаперечними перевагами:

Також радимо звернути увагу на форму келехів. Виділяють кілька популярних форм:

Кількість переглядів: 802
Дата редагування: 2023-09-17

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь