Вхід Реєстрація

Види та функції бандажу

М'язи, суглоби, сухожилля, кістки у тілі постійно перебувають під навантаженнями. Тому регулярно виникають мікротравми, розтягування, переломи, проблеми через фізичне зношування. Захистити організм допомагає бандаж для дітей та дорослих. Якими вони бувають і що роблять – дізнаєтесь зі статті.

Класифікація бандажів

В асортименті компаній, що спеціалізуються на виробах для підтримки, виділяють такі види:

  1. Протигрижовий - паховий, пупковий, для чоловіків, дітей, жінок.
  2. Абдомінальний - післяопераційний гінекологічний, поперековий (черевний), грудний.
  3. До- та післяпологовий ― у вигляді трусиків, широкої стрічки.
  4. Ортопедичний ― на променево-зап'ястковий, ліктьовий, плечовий, гомілковостопний, колінний, тазостегновий суглоби.
  5. Для стомованих пацієнтів з отвором.

Вирізняють такі форми бандажів: стрічковий пояс, труси, пояс, грація, спідниця, комбінований. Показання для застосування конкретного виду виробу стають відповідні ситуації. Його необхідність визначає лікар. За деяких типів патологій заборонено передавлювати кишечник, провокувати тертя рани, тому важливо проконсультуватися у фахівця.

Функції протигрижового бандажу

Пахвинний варіант виконує додаткові завдання до основного лікування. У дорослих він не допускає появи гриж при підвищених навантаженнях. Діти формує здавлювання у сфері пупка, щоб від сильного крику не випиналися внутрішні органи. У чоловіків не дозволяє розтягуватися м'язам у паху. У жінок виріб підтримує внутрішні органи при опущенні чи зміні нормального становища, зменшує больовий синдром.

Функції абдомінального бандажу

Такі вироби знімають або зменшують навантаження на внутрішні органи, здійснюють їх підтримку, перешкоджають розбіжності післяопераційних швів. Поперековий (черевний) варіант знижує перенапругу обмежувача порожнини живота, позитивно впливає на формування, загоєння, розвиток рубців.

Грудний зменшує можливість утворення гриж, усуває больові відчуття. Існують різні моделі для чоловіків та жінок з урахуванням їх анатомічних особливостей. Вони фіксують грудну клітину після операцій при ураженні периферичних нервів.

Головними функціями всіх видів виробів є іммобілізація, захист, корекція, відновлення, зняття болю. Поверніть комфорт у своє життя за допомогою бандажу.

Кількість переглядів: 132
Дата редагування: 2023-09-17

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь