Вхід Реєстрація

Якісна та надійна варильна поверхня - яка вона?

Якщо ви плануєте встановити нову кухню, тоді необхідно купити варильну поверхню - вбудовану техніку, яка дасть змогу вдосконалити кухню, а також готувати смачні та різноманітні страви легко та комфортно.

Тому в цій статті експерти допоможуть визначитися, яка якісна недорога варильна поверхня, а також якому варіанту плити варто віддати перевагу - газовому, електричному або індукційному.

Яка якісна електрична панель?

Для того щоб електрична плита почала свою роботу, в кожній конфорці встановлюється спеціальний нагрівальний елемент, який після активації роботи починає розжарюватися і підігрівати посуд. Сьогодні на прилавках інтернет-магазинів можна купити якісні та недорогі варильні поверхні, які дадуть змогу насолоджуватися досить швидким нагріванням конфорок і швидким приготуванням їжі.

Якісні електричні варильні поверхні, який тип нагрівального елементу вибрати?

Вартість електричних варильних поверхонь безпосередньо залежить від того, який варіант нагрівального елементу встановлений у них всередині.

 1. Стрічкові нагрівальні елементи використовуються в більшості моделей електроплит. Вони досить швидко розжарюються і остигають, до того ж споживають під час роботи невелику кількість електроенергії, що дає змогу отримувати не такі високі рахунки за світло.
 2. Спіральний нагрівальний елемент встановлюють у найбюджетніших варіантах, але останнім часом його доволі складно зустріти у варильних поверхнях, оскільки спіралі вирізняються своєю нестійкістю і складним доглядом.
 3. Галогенові нагрівальні елементи не менш популярні. Під млинцем розташовується не спіраль, а галогенова трубка, в якій знаходиться в газоподібному стані - галоген. Такі конфорки швидко нагріваються, але термін експлуатації у них досить короткий.

Тому, щоб було обрано електричну варильну поверхню надійну, варто віддати перевагу стрічковому нагрівальному елементу.

Найнадійніші варильні плити, кількість конфорок, їхня форма і кількість режимів роботи?

Конфорки в електричних моделях найчастіше представлені круглої форми. Кількість конфорок у варильних поверхнях може бути від 1 до 5, залежно від обраного розміру плити. Рідше можна зустріти плити, в яких є овальна форма конфорки.

У сучасних плитах пропонується до 10 режимів роботи конфорки, тому можна вибрати найбільш підходящий режим для кип'ятіння води або тушкування м'яса.

Найнадійніші варильні поверхні, їхня витрата електроенергії

Складно сказати, яка витрата електроенергії буде в електроплити, оскільки вона залежить від типу нагрівального елемента, тривалості його роботи, а також обраної потужності. Але можна сказати про середнє споживання електроенергії: варильна поверхня на дві конфорки може споживати 2-3 кВт, класичні прилади на 4 конфорки можуть споживати 3-5 кВт, якщо ж вибрати агрегат із великими й потужними конфорками, то їхнє споживання електроенергії може досягти 8 кВт.

Яка якісна індукційна панель?

Варто зазначити, що якісні електричні варильні поверхні можуть бути індукційними. Їхній принцип роботи набагато відрізняється. Наприклад, в індукційній плиті він заснований на роботі електромагнітної індукції. Тобто, коли активується робота конфорки, надходить струм, змінюється магнітне поле і відбувається підігрів встановленого посуду. 

Для приготування їжі використовується спеціальний посуд - феромагнітний, в якому після активації роботи виникають вихрові струми, завдяки чому відбувається підігрівання дна каструль і сковорідок.

Яка якісна, недорога варильна поверхня, швидкість її нагрівання і кількість конфорок?

Варто зазначити, що саме індукційна якісна електрична панель дає змогу не отримати опіків, оскільки вона дуже швидко підігрівається і також швидко остигає.

Кількість конфорок може бути від 1 до 5-ти, але найчастіше зустрічаються моделі з двома або 4-ма конфорками. При цьому конфорки можуть бути позначеними на поверхні спеціальними кружками або хрестиками.

Найнадійніші варильні поверхні, їхня витрата електроенергії

Витрата електроенергії в індукційних плит може бути трохи більшою, ніж у простих електричних. Так дві конфорки споживають до 2-3 кВт на годину, а чотири 3-7 кВт, при цьому потужні агрегати можуть споживати і до 9 кВт.

Яка якісна газова панель?

Сьогодні якісні газові варильні поверхні можуть працювати як від природного газу, так і від балонного. Найчастіше в таких агрегатах уже вбудовано розпал, тому під час повороту ручки запалюється вогонь, завдяки чому можна одразу ставити посуд на плиту для приготування смачних кулінарних шедеврів.

Газова варильна поверхня надійна, яким конфоркам віддати перевагу?

Можна зустріти у газових поверхонь не тільки конфорку у вигляді млинця, навколо якого горить полум'я, а й більш удосконалені варіанти.

Отже, якісна газова панель може мати.

 1. Конфорку з мікроотворами в млинці, що дає змогу рівномірно підігрівати поставлений посуд. Їжа прогрівається також рівномірно, а швидкість приготування порадує навіть найвимогливіших покупців.
 2. Також у продажу пропонуються поверхні, що мають дві або три корони, тобто під час активації її роботи буде виходити з конфорки два або три ряди полум'я.
 3. ВОК - конфорки також можна зустріти в газових панелях. Вони вирізняються унікальною увігнутою формою, а також кількома рівнями полум'я, завдяки чому можна приготувати смачні й ароматні страви за найвищих температур.

Варто сказати також кілька слів про решітки, що встановлюються в газових плитах, - вони можуть бути чавунними і сталевими. Перші вирізняються своєю міцністю і довговічністю, а другі легкістю і простотою догляду.

Особливості підключення та витрата газу

Оскільки сучасні плити мають електророзпал, їх необхідно підключати не тільки до подачі природного або балонного газу, а й до електроенергії. Що стосується споживання газу, то під час роботи 4 конфорок може здійснюватися споживання до 3 кубометрів газу за 1 годину роботи на високій потужності.

Газова плита має більш доступну вартість, при цьому вона досить швидко підігріває готові страви або ж готує на відкритому вогні. Якщо ви плануєте встановлювати газову плиту, потурбуйтеся про правильне провітрювання приміщення, а також купіть витяжку, щоб видаляти всі домішки, які виділяються з газу.

Матеріал варильних поверхонь

Матеріал поверхонь може бути різноманітним: як нержавіючим, так і скляним або емальованим. Вибір має залежати тільки від ваших особистих уподобань, а також фінансових можливостей.

Найнадійніші варильні плити можуть бути виконані з.

 1. Поверхні, вкритої емаллю, такі варіанти вважаються бюджетними, мають досить стильний зовнішній вигляд, при цьому емаль може бути представлена в різних колірних рішеннях, що дасть змогу вибрати найбільш підходящий варіант.
 2. Нержавіюча сталь - це матеріал, який має неперевершений зовнішній вигляд, відрізняється своєю надійністю, практичністю і довговічністю.
 3. Склокераміка один з найдорожчих матеріалів. Варто зазначити, що вони відмінно вписуються в будь-який стиль оформлення кухні. Найчастіше пропонуються чорні поверхні, але можуть зустрічатися плити з красивим малюнком або ж повністю білі. Варто зазначити, що догляд за такою поверхнею найпростіший, досить протерти вологою серветкою, а після витерти сухою, щоб поверхня знову блищала. Єдине "але", такий варіант поверхні боїться ударів.
 4. Загартоване скло має нижчий поріг нагрівання, тому найчастіше його можна зустріти в газових плитах. З ним необхідно бути обережними, оскільки скло боїться ударів і подряпин.

Надійні варильні панелі, варіанти управління і перемикачів

Варто зазначити, що найнадійніші варильні поверхні можуть мати різний варіант активації роботи.

Наприклад, можна купити звичні ручки-крутилки і задавати за їх допомогою необхідну потужність. Утоплювані ручки популярніші, оскільки під час роботи вони легко дістаються, а після знову ховаються в поверхні. Сенсорні кнопки використовуються тільки в електричних індукційних плитах і дають змогу вибрати правильний режим приготування страви. Кнопкові перемикачі хоча й поступаються за дизайном сенсорним, але вони зручніші у використанні й на них не залишається відбитків пальців після використання плити.

Газова варильна поверхня надійна зустрічається тільки з механічним варіантом управління. Електронне управління передбачає не тільки наявність кнопок, а й спеціального дисплея, завдяки якому можна виставити таймер або активувати роботу інших незамінних програм.

Рівень безпеки, як вибрати надійну варильну поверхню?

Надійна газова варильна панель або ж електрична обов'язково повинна мати програми, що забезпечують її безпечну роботу.

 1. "ГАЗ-контроль" - функція, яка відключає подачу газу в разі, якщо полум'я згасає. Завдяки чому використання газової плити стає простим і безпечним.
 2. "Електропідпал" - забезпечує наявність появи іскри під час повороту ручки, завдяки чому тепер не потрібно мати під рукою сірники, щоб розпалити вогонь.
 3. "Звуковий сигнал" - найчастіше використовується в електричних плитах, де можна виставити таймер, він сповіщає про закінчення виставленого часу.
 4. "Захист від дітей" - незамінна програма, достатньо натиснути лише на одну клавішу і дитина, клацаючи по поверхні плити, не зможе активувати самостійно її роботу.
 5. "Захисне вимкнення" - це програма, яка самостійно вимикає роботу агрегату, коли він тривалий час працює і сильно перегрівається.
 6. "Індикація залишкового тепла" дасть змогу побачити, чи гаряча конфорка і чи можна приступати до її миття. Індикація допомагає запобігти отриманню випадкових опіків.

Розміри варильних поверхонь, які якісні та недорогі варильні поверхні?

Розмір варильної поверхні безпосередньо залежить від того, наскільки конфорок вона обрана. Якщо ви плануєте віддавати перевагу 4-х конфорочному агрегату, тоді варто вибрати модель, що має ширину 58-60 см, а глибину 50-53 см. 

Якщо ж на кухні мало місця, тоді варто вибрати двоконфорочні моделі, їхні розміри становлять лише завширшки 26 см, а завдовжки 34 см.

У разі, якщо ви любите готувати і хочете купити панель на 5 і більше конфорок, тоді можна вибрати поверхню, яка може мати ширину до 90 см.

Обирати панель із рамкою чи без неї?

Панель може продаватися з рамкою або без неї. Рамка дає змогу залишитися на плиті рідині, що розлилася, і попереджає її розтікання на поверхню. Але водночас під рамкою можуть накопичуватися залишки їжі. Тож чи потрібна рамка справа лише особистих уподобань.

Комбіновані варильні поверхні

Можна зустріти надійні варильні панелі, які вирізняються не тільки своєю функціональністю, а й наявністю різних конфорок. Наприклад, сьогодні можна купити плиту, яка матиме 2 конфорки газові, а дві електричні або індукційні.

Такі варіанти конфорок актуальні для тих, хто використовує балонний газ, якщо він закінчується, то без шкоди для сім'ї можна легко перейти до приготування їжі на індукційній конфорці.

Які найнадійніші варильні поверхні?

Якщо вам потрібна надійна і дешева варильна поверхня, тоді варто звернути увагу на одного з перерахованих виробників - Miele, Küppersbusch, Electrolux, Neff, Beko, Gorenje, Siemens, Bosch, Midea.

Обираючи варильну поверхню, орієнтуйтеся на особисті вподобання та обирайте ту модель, яка дасть вам змогу швидко готувати смачні страви.

Кількість переглядів: 89
Дата редагування: 2023-11-14

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь