Вхід Реєстрація

Келихи для биття на весілля: особливості традиції

Посуд б'ється на щастя - це повір'я ми несемо крізь життя і передаємо наступним поколінням. Одруження, яке є початком нового щасливого етапу в житті двох закоханих, з давніх часів не обходиться без гарного ритуалу - розбивання келихів на весіллі. Звідки пішла традиція, скільки пар фужерів може знадобитися молодятам для биття - дізнайтеся в нашому матеріалі!

весільны келихи з квітами фото

Биття фужерів на весіллі: історія звичаю

Традиція, яка послужила передісторією для появи ритуалу розбивання келихів на весіллі, з'явилася на Русі. Наступного дня після весільного торжества молода розбивала глиняний горщик: уламки символізували щасливе і довге спільне життя, а їхня кількість - кількість майбутніх дітей пари. У народі дуже серйозно ставилися до даної процедури, і якщо горщик не розбивався, це вважалося дуже поганою прикметою і справжньою перешкодою щастю молодих.

Згодом традиція трансформувалася: глиняний посуд замінив дзвінкий кришталь і крихке скло, а закохані стали бити святкові фужери просто в день весілля.


Коли бити фужери на весіллі

Коли ж слід розбивати келихи на весіллі? Можливо, ми вас здивуємо, але робити це можна не раз. Ось найбільш вдалі миті:

келих для весілля фото

Скільки келихів потрібно для розбивання на весіллі

Якщо ви вирішили бити келихи на щастя в день свого весілля, саме час розібратися, скільки їх необхідно придбати. Нагадаємо, бити слід спеціально куплені для ритуалу фужери, а не ті, з яких ви будете пити протягом всього весілля і які збережете на пам'ять для урочистих сімейних випадків.

Радимо купити 2-3 пари келихів для биття - це дозволить віддати данину традиції і зробити гарні знімки.


Бийте келихи, прощаючись з холостяцьким життям, непорозумінням і сварками, і нехай все в родині у вас буде гладко і солодко!

 
Кількість переглядів: 2659
Дата редагування: 2019-07-19

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь