Вхід Реєстрація

Козацький стіл на весілля: українські традиційні наїдки

Класичне традиційне весілля з суто українською кухнею користується все меншою популярністю серед сучасних пар, особливо тих, які готують своє свято в місті. Європейський стиль в оформленні залу, добірні страви - вигадливі та нестандартні - ось, що здебільшого сьогодні ми бачимо на святі одруження.

Однак, українські молодята шанують традиції та завжди прагнуть догодити дорогим гостям. Відтак, навіть на вишуканих весіллях, де так багато сучасного і модного, можна побачити фуршетний стіл з солоними огірками, сальцем та іншими традиційними для українського народу закусками.

сир на весільному фуршеті

Селянський стіл: весільна історія гостинності

Селянський стіл - це втілення традиційної української гостинності. Ще в давнину з хати української родини гість не міг вийти голодним. Ця щедрість та відкритість залишається притаманною рисою нашого народу, особливо, коли мова про святкування. Різні етапи підготовки до весілля завжди супроводжувались частуваннями - як ось, наприклад, сватання, коли наречена і батьки нареченої заздалегідь згодні на пропозицію. Сватів пригощали різними смаколиками з селянського столу. На саме ж весілля готували близько 20 страв. Відображення цієї традиції ми можемо бачити і на сучасному весіллі - у формі традиційного фуршетного столу.  


Що таке козацький стіл: страви та напої

Отож, козацький стіл, або як його ще називають - селянський стіл - це одна з форм фуршету на весіллі чи будь-якому іншому бенкеті. Підготувати страви для нього можуть в обраному вами ресторані або ж у кейтеринговій компанії.

канапки на козацькому столі

Меню козацького столу на весілля включає страви з м’яса, найчастіше домашнього приготування, сирні, м’ясні, ковбасні нарізки, рибні страви, сало, шпондер, м’ясні рулетики, соленощі - огірки, квашена капуста, помідори. Також спеціально для селянського столу виготовляють різноманітні домашні снеки - сухарики, грінки.  

Безумовно, важливою складовою наповнення такого фуршетного столу є слабоалкогольні напої (переважно пиво) та різноманітні міцні спиртні напої - різні наливки, горілка, самогон.

сало на козацькому столі


Оформлення козацького столу на весілля

Просто їжа на тарілках не має нічого спільного з естетикою споживання. Те, як виглядають страви - їхня подача, посуд, що використовується - надзвичайно важливі, особливо, коли мова про весілля.

Як же слід оформити козацький стіл на весіллі? Зауважимо, що нерідко, ця зона фуршету сягає 10 метрів в довжину! По-перше, треба обрати скатертину. Це можуть бути як вишукані вишиті скатертини, так і звичайна мішковина, яка додає особливої теплої простоти трапезі. Також, селянський стіл на весіллі додатково прикрашають рушником.

По-друге - це посуд. Використання традиційного українського начиння - глиняного посуду ручної роботи - горщиків, мисок, тарель - теж сприятиме створенню колоритної атмосфери. До того ж, споживати наїдки з такого посуду приємно та не шкідливо!

закуски на козацькому столі фото

Третій елемент оформлення - декор. Це можуть бути квіти та рослини, символічні для України - соняшник, барвінок, мальви, калина і т.п. Також використовують різні композиції, що нагадують про українське село: маленьку копію плетеного паркану з горщиками, міні-фігурки селян в українському строї, фигурки домашніх тварин.  


Якщо ви вагаєтесь - робити чи ні козацький стіл на весіллі, фото у нашій статті мають вас надихнути на правильне рішення. Саме такий фуршет стане добрим та ситним початком святкування: будьте певні, гості оцінять ваші старання!

 
Кількість переглядів: 24059
Дата редагування: 2019-08-01

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь