Обряд зняття фати нареченої: хвилюючі миті весілля

Одні весільні традиції є веселими, інші - сповнені любові та поваги, а деякі особливо оповиті світлим смутком. Кращим прикладом останніх є обряд зняття весільної фати чи як ще його називають в Україні - зняття вельону. Саме цей обряд є перехідним моментом на весіллі, коли дівчина з нареченої перетворюється на дружину - берегиню сімейного вогнища.


Зняття фати є дуже давнім весільним звичаєм. Основою для нього є одна особливість: раніше в Україні, а в деяких культурах і зараз, одруженій жінці не дозволялось ходити з непокритою головою. Символічним переходом зі статусу дівчини до жінки свого чоловіка було розплітання коси та пов’язання хустки. Саме цей символізм слугує основою для сценарію зняття фати нареченої на весіллі.

зняття фати з нареченої

Отож, розглянемо усі етапи здійснення обряду на українському весіллі. Пропонуємо вашій увазі сценарій зняття фати:

  • Зазвичай, обряд проводиться наприкінці свята, у дуже спокійній, навіть дещо мінорній атмосфері. Гарна пісня для зняття фати допоможе створити потрібний настрій.

  • Знімає фату з голови нареченої найчастіше свекруха, адже саме вона є головною жінкою в родині нареченого до миті його одруження. У такий обрядовий спосіб свекруха приймає невістку в родину як доньку.

  • Бувають й інші сценарії, в силу обставин, коли вельон знімає мати нареченої або ж сам наречений.    

  • Як ми вже казали, одяганню хустки за традицією передує розплітання дівочої коси. На сучасному весіллі зачіску нареченої переважно не рухають, акуратно знявши лише фату.

  • Традиційно, за сценарієм, наречена пручається та не одразу дає одягнути собі на голову хустку. Однак, згодом одягає, що і символізує початок сімейного життя.

обряд весілля зняття фати

  • Далі, вже у якості дружини, наречена танцює з усіма незаміжніми гостями-дівчатами, прикладаючи їм до голови свою фату - символ жіночого щастя.


Українська традиція зняття фати нареченої є дуже гарною та надзвичайно зворушливою. Навіть якщо на вашому весіллі буде не надто багато обрядових моментів, цей радимо залишити. Оберіть гарну хустку чи шалик, що пасуватиме до стилю сукні та лишиться вам на згадку, або ж стане аксесуаром, який ви будете носити згодом.


Гарних емоцій бажаємо вам та вашим гостям!

 
Кількість переглядів: 2965
Дата редагування: 2019-07-19

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті
Нові статті
Весілля в смарагдовому кольорі і модний відтінок Forest Biome

Тестовий текстовий текст

Весільні сукні для повних: вибираємо правильну модель

Тестовий текстовий текст

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь