Вхід Реєстрація

Звичаї та традиції українського народу на весілля

Україна завжди привертали увагу світу до своєї культури. Звичаї і традиції українського народу на весілля відомі своєю надзвичайною різноманітністю - залежно від регіону, самобутністю та оригінальністю. Українські весільні обряди формувалися споконвіків. Познайомимося ближче з найбільш важливими з них.

звичаї та традиції на весіллі


Звичаї до весілля

Одним з перших звичаїв українського весілля є поява родичів нареченого (батько, брати, дядько) в будинку нареченої - сватання. Вони обов'язково повинні першими почати розмовляти з батьками дівчини про весілля. Головна ціль візиту - заручитися згодою дівчини та її родини на шлюб. За давнім народним звичаєм, свати приходили до оселі дівчини зі свіжим хлібом. Його підносили на стіл нареченої, перед самим моментом розмови про майбутнє весілля. Якщо наречена приймала пропозицію, то вона повинна була розрізати хліб. Після цього хліб клали на рушник і віддавали сватам. Якщо ж дівчина відмовляла нареченому, то свати отримували символ відмови - гарбуз.

Наступним етапом після отримання згоди дівчини були оглядини. На оглядинах наречена демонструвала всі свої вміння, показуючи, яка вона добра господиня. Важливо було продемонструвати саме свої навички в кулінарії. Після оглядин слідували заручини, які символізували останній етап угоди нареченого і нареченої. Руки наречених щільно пов'язували рушником, а наречена повинна була подарувати сватам сукні, сорочки і т.п.

Очікуючи на весілля, наречена вишиває рушник. Він символізує єдність закоханих у подружньому житті, утворення нової міцної родини, радість та щастя.


Викуп сорочки - ще одна давня традиція. Сорочку на весілля нареченому готувала молода, і напередодні свята або ж зранку в день весілля, дружки чи будь-які дівчата чи хлопці, відправлені молодою, вирушали до будинку нареченого. Там дружби повинні були викупити сорочку.  

Напередодні самого свята, справляється дівич-вечір, на якому подруги омивають наречену, а вона, в свою чергу, плаче і журиться. Після цього наречена починала вплітати стрічки в гілля дерев.

украинская свадьба
Традиції в день весілля

В день весілля найпершим обрядом стає викуп нареченої. Нареченого наражали на випробування і намагалися отримати якомога більший викуп. Викупивши майбутню дружину, наречений брав її на руки, і вони йшли або їхали до церкви.

Ще одна прекрасна давня традиція - отримання благословення батьків. Молодята вклоняються батькам та дякують. Колись вінчання без благословення відбутися не могло.  


Вінчання - найпрекрасніша та найсвященніша весільна традиція. Беручи шлюб у церкві, молодята отримують Божу допомогу для подолання усіх перешкод та негараздів у подружньому житті. Душі з’єднуються в одне ціле назавжди.   

Після завершення вінчання, молодят осипали монетами і зерном на щасливе й заможне життя. До важливого дня випікали весільний хліб - коровай. За традицією молодята повинні відламати по шматочку короваю. У кого більший шматок, той і буде головою сім'ї. Також, на короваї стоїть сіль: молодята повинні занурити туди хліб і погодувати один одного, для того, щоб в спільному житті не лаятися і не солити один одному.

Одним з найбільш зворушливих звичаїв вважалося розплітання коси нареченої. Це символізувало те, що, відтепер, вона стала дружиною.


Звичаїв і традицій в українського народу величезна кількість. Чимало з них стали історією, деякі притаманні лише певним регіонам, багато з них досі актуальні. На нашому порталі ви зможете дізнатися багато цікавого про весільні обряди України. Стежте за новими публікаціями!

 
Кількість переглядів: 40503
Дата редагування: 2019-07-19

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь