Вхід Реєстрація

Урочиста церемонія вінчання

Весілля – це незабутня подія в житті, неповторний момент, коли закохана пара стає чоловіком і дружиною, поєднуючи серця та долі! Більшість українських молодят не обмежується лише розпискою та банкетом, а вважають за необхідне дати обіцянки один одному перед Богом. Відтак, церемонія вінчання є одним з найвідповідальніших та важливих моментів, і вкрай важливо, щоб молоді дуже серйозно ставилися до взяття шлюбу у церкві.

вінчання в церкві

Підготовка до вінчання: як зробити свідомий крок

Сучасних молодят можна умовно поділити на декілька груп, в залежності від їхнього ставлення до шлюбу у церкві. Отож, є

Рішення вінчатися має бути взаємним та обдуманим. Перед тим, як зважитися на вінчання, Вам необхідно дізнатися абсолютно все про цю церемонію. Для того щоб осягнути весь сенс, Вам потрібно поговорити зі священиком або відвідати спеціальні курси для майбутнього подружжя при церкві. Необхідно дійсно хотіти та цінувати важливість отримання благословення від Бога.

царемонія вінчання в церкві

Що необхідно для вінчання нареченим

Підготовка до вінчання полягає в тому, що в першу чергу Вам необхідно визначитися з церквою, де Ви хочете здійснити церемонію. Дізнайтесь про всі деталі обряду у священика, уточніть скільки часу триватиме церемонія, яка вартість здійснення обряду та чи дозволено в обраній вами церкві здійснювати фото- і відеозйомку. 

Обов'язково ви маєте підготувати все необхідне для вінчання – обручки, свічки, ікони, хустинки для свічок, рушник. Купити ікони для вінчання можна навіть онлайн, обравши образ, який підходить для вінчання пари, подобається молодим та влаштовує по ціні.   

Закохані перед вінчанням обов'язково повинні пройти обряд причастя і сповіді, не менше трьох днів необхідно дотримуватися посту. Обов'язково повинні бути правильно підібрані вбрання нареченого і нареченої. В нареченої повинні бути прикриті коліна, спина, руки і декольте, також повинна бути хустка на голові. Церква не вітає яскраві кольори вбрання та яскравий макіяж, тому макіяж повинен бути максимально скромним і простим. До нареченого певних вимог немає, так як він повинен бути в класичному костюмі. 

Такими є загальні поради, проте пропонуємо зупинитися детальніше на важливих моментах. 

Вінчання у церкві, християнські храми фото

Яку церкву обрати для вінчання

Звісно, в житті трапляється так, що закохані належать до однієї конфесії та відвідують одну й ту саму церкву. У такої пари не виникне проблем з вибором храму для здійснення таїнства вінчання, та й загалом не буде розбіжностей у поглядах на те, де саме, як та за правилами якої конфесії брати шлюб. Для тих, хто все ж зіткнувся з проблемою вибору, наші наступні поради:

Досить серйозною перепоною для вінчання пари може стати сповідання різних релігій (один з пари - християнство, інший - наприклад, мусульманство). Доки вони не дійдуть порозуміння та хтось один не погодиться здійснити перехід у віру партнера, вони не можуть обвінчатися у християнському храмі. Також не зможуть взяти участь у таїнстві вінчання нехрещені особи та ті, хто свідомо є атеїстами.  

Наречені після таїнства вінчання фото

Підготовка до шлюбу: що таке передшлюбні науки

Підготовка до вінчання та шлюбу у Церкві - це не просто придбання усього необхідного для церемонії. Це, в першу чергу, психологічна підготовка, яка сприяє прийняттю свідомого рішення та допомагає створити міцне подружжя та щасливу сім’ю.

Деякі пари вважають достатнім відвідати перед таїнством вінчання розмову зі священиком, який його здійснюватиме. Однак, багато церков сьогодні пропонує більш грунтовну підготовку до одруження - передшлюбні науки. 

За 3-6 місяців до одруження парі слід звернутися до церкви, у якій планується вінчання, та записатися на шлюбні курси при храмі. Під час навчання молодята знайдуть відповіді на спірні питання щодо ролей у родині, взаєморозуміння та поступок, обов’язку, любові, майбутнього батьківства. Деякі церкви залучають до роботи з нареченими фахових спеціалістів - сімейних психологів. 

По завершенню шлюбної науки пара отримує довідку, яку додає до набору документів, необхідних для шлюбу у церкві. 

Які документи потрібні того, щоб взяти шлюб у церкві

Пакет документів необхідних для вінчання закоханих у християнських храмах може відрізнятися, однак, для більшості церков туди належать - свідоцтво про хрещення (засвідчена копія чи оригінал), ксерокопії паспортів наречених, ксерокопія свідоцтва про шлюб з РАЦСу. Додатково - довідка про проходження шлюбної науки, довідки з єпархій наречених, про те, що вони не є у шлюбі з іншими особами, додаткові документи, які свідчать про проходження співбесіди зі священиком.  

Укладення шлюбу у церкві: фото з вінчання

Коли можна вінчатися: особливості вибору дня і дати

Питання, що сильно турбує молодят - як правильно вибрати день для одруження. Багато сучасних пар одружується в РАЦСі в один день, а згодом - за кілька днів, тижнів чи навіть місяців вінчається та влаштовує банкет. Насправді, заборон та обмежень щодо поєднання усіх цих процедур немає. Зазвичай, церемонії розділяють з огляду на брак часу - в один день просто надзвичайно важко встигнути зробити усе. А розпис у РАЦСі передує вінчанню ще й тому, що цивільне свідоцтво про шлюб є необхідним документом для здійснення таїнства у церкві. 

Взяти шлюб у християнській церкві можна у понеділок, середу, п’ятницю або неділю, якщо цей день не припадає на велике церковне свято або піст. Більш детально про вибір дати у 2020 році відповідно до церковного календаря читайте в спеціальному матеріалі.  

Кого можна брати у свідки на весілля

Важливу роль у здійсненні церковного шлюбу беруть свідки чи як ще їх називають - поручителі. Ролей та функцій для свідків на весіллі є чимало, і під час обряду вони тримають символічні вінці чи то пак вінчальні корони. Їх значення пояснюється по-різному: з одному боку вінець - знак того, що людина є найвищою земною істотою, а поміж тим - молоді стають у цей знаковий момент царем і царицею один для одного.

Свідками можуть бути близькі друзі (сестри і брати також, проте існує думка, що це не дуже добра прикмета), обов’язково - хрещені особи, неодружені або ті, хто живуть у шлюбі відповідно до закону.

Вінчання - це не просто ритуал, це обряд, який несе велику силу. Вважається, що завдяки цьому обряду подружжя зберігає своє спільне життя, менше свариться. Перед тим, як зважитися на такий крок, Вам потрібно порадитися між собою та в колі сім'ї. Задуматися над тим, чи справді Ви готові зробити такий відповідальний крок.

Якщо ж Ви хочете зробити цей день яскравою і незабутньою подією, то Вам краще скористатися послугами фахівців з підготовки весіль. Завдяки їх досвіду і знанням, Ви з легкістю зможете підготуватися до вінчання, а всі питання і побажання будуть враховані і втілені у життя. Красива і урочиста церемонія вінчання – це саме той момент, коли стримати сльози не зможе ніхто!

Кількість переглядів: 17017
Дата редагування: 2020-04-07

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь