Вхід Реєстрація

Чому чоловік не кличе заміж?

Чому чоловіки не роблять пропозиції руки і серця? Як зрозуміти, що він і не збирався одружуватися? Як «правильно» очікувати такого рішення від чоловіка і чи варто робити пропозицію самій? Нехай відповідь на питання "що робити, якщо дуже хочеться заміж, а він не кличе" знайдеться в цьому матеріалі професійного психолога і експерта зі стосунків!

Закохані, чоловіча і жіноча рука з обручкою фото

Вийти заміж: що діється в жіночих думках

За даними центрів вивчення громадської думки, ставлення до шлюбу за останній час не змінилося - більшість опитаних вважають, що шлюб необхідний і стосунки потрібно реєструвати. Межа оптимального віку для вступу в шлюб, в середньому, для жінок становить 24 роки, для чоловіків - 27 років. Це свідчить про те, що молоді дівчата і хлопці прагнуть створити сім'ю, зареєструвати стосунки, у досить ранньому віці.

Однак, не всі партнери приходять до рішення створити сім'ю одночасно. Вона може делікатно мовчати і не питати, що їх чекає в майбутньому, які плани у нього, які перспективи у них, як у пари, які спільні цілі і мрії. А в глибині душі мріяти вийти заміж, мати сім'ю і ростити дітей.

Деякі дівчата чинять навпаки: починають «канючити» і випрошувати "заміж" раз на тиждень, квапити, розповідати подругам і мамі, як вона хоче піти під вінець, а він - такий-сякий - все ніяк не зважиться. Або вони вже все обговорювали, призначили дату, але до заяви в РАЦС так і не дійшло…

Жіночі тривоги, сумна дівчина фото

У будь-якій з описаних ситуацій у жінок можуть з'явитися сумніви в собі, в своїй красі/жіночності/достатній «гарності» для партнера і т.д. Страх залишитися одній - адже більше нема за кого вийти заміж (хоча, насправді, це не так), вина перед родичами, мамою, яка кожен день запитує, коли ж відбудуться довгоочікувані зміни, сором, що їй вже 25+, а вона досі незаміжня ...

 

В очікуванні пропозиції: як зрозуміти і з'ясувати наміри чоловіка

Часто виходить так, що жінка хоче вийти заміж, а чоловік не поспішає одягати обручку. Як на перших етапах стосунків зрозуміти, що обранець навіть не збирається створювати сім'ю? Першу допомогу в цьому надасть обговорення планів на майбутнє. Дізнайтеся, про що він мріє, ким хоче бути, чим займатися, чи є у нього в планах створення родини і як розставлені пріоритети між особистим життям і кар'єрою. Якщо він усім своїм виглядом, інтересами, способом життя, цінностями показує, що хоче робити кар'єру, подорожувати, міняти дівчат і бути вільним - швидше за все, у вас різні шляхи.

Образи у стосунках, хлопець і дівчина сваряться фото

Постарайтеся проаналізувати ситуацію і знайти відповіді на такі важливі питання:

 

Чому він не робить пропозицію: шукаємо причину

Які ж причини того, що чоловік не кличе заміж? Серед основних - сумніви, страхи, очікування, минулий досвід.

Він може боятися, що обраниця хоче розкішне весілля на 1000 осіб, сукню від Vera Wang, обручку від Tiffany, медовий місяць на Сейшелах, а його фінансове становище не дозволить здійснити гарні мрії.

Сумніви чоловіка, сумний хлопець фото

Він може боятися відповідальності, того, як зміниться його життя. Найгірші очікування - доведеться бути нудним сім'янином і скоротити спілкування з друзями, перестати їздити на риболовлю і більше не гуляти по барах на вихідних. Очікування того, що доведеться брати іпотеку і працювати на неї роками.

А ще можуть закрадатися думки про те, що пристрасть може згаснути, а сексуальне життя зійти нанівець після народження дитини. Або, раптом, він не зможе забезпечити сім'ю і дати все необхідне дружині і дітям... Або у нього вже був травмуючий досвід першого шлюбу. Переживань у чоловіка теж може бути багато.

 

Як правильно чекати пропозиції руки і серця

Що якщо відносини розвиваються у власному темпі, обидва в парі хочуть спільного майбутнього, обговорюють це, але конкретно про створення сім'ї не говорять? Як в такому випадку дівчині «правильно» очікувати? Постарайтеся зайнятися собою, своїм життям, згадати, що викликає у вас щиру усмішку на обличчі, що наповнює і додає сил та енергії. Постарайтеся знайти в собі сили відповісти на питання: якщо ви не одружитеся, що буде тоді? Яким буде ваше життя без нього? Які сенси у вашому житті вже є? Як ви реалізуєте власний потенціал?

Приділяйте більше часу своїм зацікавленням. Можливо, ви любите танцювати, але на танго були рік тому? Або любите спілкуватися з подругами, але спілкування зійшло нанівець? А може вам подобається подорожувати, а остання поїздка була півроку тому і то в сусіднє місто? Згадайте про власні хобі, про все життя в його різноманітті, про батьківську родину, здоров'я, роботу, кар'єру, друзів, фінанси, розвиток. Рекомендую почитати про колесо балансу життя і зробити цю вправу.

Заручини, пропозиція руки і серця, обручка фото

Чи варто робити самій пропозицію? Ні, не варто, в цьому є системна сімейна динаміка: традиційно, в нашому менталітеті склалося так, що дівчина йде за чоловіка, а він бере її за дружину. Якщо ж жінка займає більш активну позицію ініціатора, вона, здебільшого, домінує у стосунках, веде їх, керує ними, вона перед чоловіком, а не за ним. Як це позначиться на їхніх стосунках? Якими вони будуть в майбутньому?

Але що тоді робити, якщо заміж хочеться, а він не кличе? Я рекомендую, прямим текстом, без натяків, обговорити цю найбільш болючу тему і прямо сказати, що ви хочете створити сім'ю і чому це важливо для вас. Слід бути готовою почути різне, не засуджувати і не критикувати: можливо, ваш чоловік боїться, що весілля - це дуже дорого, або сумнівається, що зараз готовий до цього, або переживає через минулі образи, сварки і т.д. Тут важливо почути і зрозуміти, прийняти і подивитися на ситуацію його очима, уявити себе на його місці. І знайти спільне рішення. Пам'ятайте про чесність, щирість і довіру. Буває, без консультації психолога не обійтися, але звернення до фахівця має відбуватися за обопільною згодою.

Цінуйте і любіть себе, і ваше ставлення до себе буде мірилом і для вашого партнера.

 

Зіяда Сайдутова

Магістр психології, практикуючий психолог,

Експерт із стосунків у парі

 

Спеціально для весільного порталу Hot Wedding

Кількість переглядів: 8238
Дата редагування: 2020-06-24

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь