Навіщо потрібен список гостей і як його скласти

Список гостей на весілля - справа тонка. Перш, ніж вам вдасться скласти кінцевий варіант, доведеться пережити обговорення і суперечки з близькими, зважування всіх "за" і "проти", підрахунок весільного бюджету та інші випробування. Поспішаємо вас втішити, що майже нікому не вдається з першої спроби скласти список гостей. Постараємося допомогти вам рекомендаціями: читайте і дізнаєтеся - навіщо потрібні списки запрошених, кого і хто може запрошувати на ваше свято, а також найскладніше - кого можна сміливо не кликати на весілля!

Що потрібно для весілля: список гостей як основа планування

Організація весілля - процес мультизадачний і складний. Якщо хочете навести порядок зі справами, максимально точно розрахувати витрати і уникнути ексцесів на самому заході - плануйте. А список запрошених - це якраз та база, від якої вам доведеться відштовхуватися в цій тривалій і кропіткій справі.

список гостей на весілля

Отже, список гостей допомагає зрозуміти, що потрібно для весілля:

 • на скількох осіб має бути розрахований банкетний зал;

 • на скількох осіб замовляти весільний торт і меню кенді-бару;

 • в якій кількості необхідні весільні запрошення і інша весільна поліграфія (розсадкові картки, листівки подяки за відвідування свята);

 • скільки потрібно бонбоньєрок - подарунків для гостей;

 • кому давати слово під час святкування;

 • чи потрібен транспорт для переміщення між локаціями весілля, скільки місць;

 • флористика для гостей (квіткові браслети або брошки, що дозволяють символічно об'єднати гостей);

 • скільки місць потрібно і як спланувати посадку на виїзній церемонії.

Якщо все назване вище враховано згідно зі списком гостей на весілля, ви отримаєте досить точне уявлення про витрати. А така інформація дозволить вам обчислити залишок у весільному бюджеті і запланувати інші важливі моменти - наприклад, музику, шоу-програму, послуги ведучого.

як скласти список гостей на весілля

Хто повинен формувати список запрошених?

Усім знайомий вислів: "Хто платить, той і музику замовляє". Щоб звести до мінімуму всі непорозуміння і приймати рішення самостійно, у вас є кілька варіантів вирішення проблеми:

 • платити за весілля будуть не батьки, а самі молодята. Взявши на себе фінансову відповідальність, ви знімаєте з себе зобов'язання у всьому дотримуватися побажань рідних.

 • вам частково або повністю допомагають з фінансами батьки, але ви відразу чітко обумовлюєте з ними "умови": погоджуєте список гостей на весілля так, щоб задоволені були обидві сторони.

 • вибираєте формат торжества - наприклад, камерне весілля - який виключає присутність малознайомих гостей і далеких родичів.

Весілля - це свято наречених, тому вирішальне слово завжди має залишатися за ними. Що ж стосується стосунків всередині пари, то тут теж є нюанси з приводу складання списку на весілля.

 • як би ви не розподілили вантаж витрат, в чесних і рівних стосунках фінансово незалежної пари, наречений і наречена запрошують гостей приблизно в рівних кількостях.

 • якщо головним джерелом фінансування є батьки молодих, справедливо буде, якщо кожна сторона платить за своїх гостей (виняток - випадки, коли одна зі сторін бажає покрити всі витрати на святкування)

Як би там не було, серед запрошених не повинно бути людей, при зустрічі з якими у вас виникають дивні думки: "Що він/вона тут робить?" Або ще гірше: "Хто це?"

список гостей на весіллі поради

Список гостей на весілля: кого можна виключити

Весілля - гроші, а не місце для реверансів, знаків ввічливості і запрошень у відповідь. Оточіть в важливий день себе тільки тими людьми, які можуть радіти разом з вами змінам, що відбуваються у вашому житті! Для того, щоб вам було легше розібратися, ділимося списком людей, яких можна не включати в список запрошених.

 • далекі родичі, яких бачив 1 раз або не бачив взагалі. Справа, звичайно, не в кількості зустрічей, а в тому, щоб не кривити душею і не відчувати почуття обов'язку по відношенню до тих, хто ніколи не цікавився вашим життям і не брав ніякої участі в вашій долі.

 • знайомі, старі приятелі, з якими практично не спілкуєтеся. Саме час розібратися з поняттями, і не називати друзями тих, з ким мило спілкувалися нетривалий час. Справжні друзі завжди залишаються на зв'язку, а, можливо, навіть допомагають вам складати цей список.

 • колеги і керівництво - не в образу колегам, але на роботі можна відмітити ваше одруження окремо. Звичайно, якщо серед колег у вас є хороші друзі, для них обов'язково знайдеться місце на основному святі. Що стосується керівництва - вирішувати вам. Якщо ваш керівник добре знайомий з вашою половинкою або вам здається, що такий контакт може бути доречним і корисним для вас - запрошуйте. Але в такому випадку, дійсно доведеться запросити і декого з колег, щоб ваш директор не відчував себе не в своїй тарілці.

 • кого запрошувати на весілля

 • колишні, вони ж persona non grata - ось вже хто дійсно зайвий на вашому святі. Навіть якщо ви розійшлися полюбовно, навіть, якщо не припинили спілкування, весілля - найбільш невідповідне місце для зустрічі з колишніми. Не псуйте свято собі та своїй половинці - поважайте один одного!

 • друзі батьків не є обов'язковими гостями, якщо вони, звичайно, не є близькими друзями сім'ї, вашими хрещеними батьками і т.п. Відзначити весілля дітей з приятелями ваші батьки можуть окремо і навіть без вас.

 • кохані друзів, яких ви не знаєте, теж не відносяться до основного списку гостей, якщо запрошувану пару не пов'язують офіційні стосунки. Але тут знову ж таки вирішувати вам: якщо з коханими друзів ви добре знайомі і спілкуєтеся, не запросити їх дійсно не можна. Також вагомою причиною для запрошення таких гостей є почуття друзів: не хочете, щоб вони були самотніми - запрошуйте тільки пару!

 • зачинателі конфлікту - якщо у стосунках деяких гостей є очевидний конфлікт, вам доведеться прийняти важке рішення і вибрати, кого з них кликати, а кого ні. В іншому випадку ваше весілля може перетворитися в арену для чергової сутички конфліктуючих.

Також, якщо це не передбачено форматом свята, ви можете попросити гостей не брати з собою дітей. Зовсім необов'язково запрошувати на весілля когось у відповідь: наприклад, колись ви були присутні на весіллі однокласника, а тепер - з почуття обов'язку - кличете його, хоча стосунки ваші складно назвати дружбою.

Організація весілля - це складний процес, який неможливий без прийняття рішень. Поводьтесь відповідально і чиніть так, як підказують вам ваш розум і серце!

Фото: Pinterest

 
Кількість переглядів: 457
Дата редагування: 2019-07-23

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті
Нові статті
Річниці весілля: список назв по роках і ідеї подарунків

Тестовий текстовий текст

Фуршетний стіл: гарні і смачні ідеї для весілля

Тестовий текстовий текст

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь