Вхід Реєстрація

Навіщо потрібна підв'язка нареченої: таємне значення аксесуару і традиції

Українське весілля - це безліч унікальних і автентичних традицій. Але не можна заперечувати вплив світу на зміни у весільній культурі. Чимало традицій та обрядів, що міцно прижилися в нашій країні, не мають слов'янських коренів. Так, наприклад, з Франції до нас прийшов вигадливий жіночий аксесуар - підв'язка. Досить інтимна деталь гардеробу пережила еволюцію моди і стала невід'ємною частиною весільного вбрання нареченої.

підв'язка нареченої з дорогоцінними каменями фото

Підв'язка для панчох: історія аксесуару

Сучасні жіночі панчохи - це дуже гарна і зручна річ, наділена спеціальною силіконовою смужкою, яка утримує виріб на нозі. На жаль, так було не завжди, і жінкам в минулі століття довелося натерпітися незручностей. Винахідливість привела до створення унікального і незамінного виробу - підв'язки для панчіх. У формі тасьми, на гумках, у вигляді цілого пояса для панчіх - цей предмет жіночої білизни змінювався і вдосконалювався, довгий час залишаючись просто корисною і буквально необхідною річчю в жіночому гардеробі.

Зародження традиції: перша кинута підв'язка

Перша підв'язка, звичайно, швидше загублена, ніж кинута, фігурує в історії в кінці 14 століття, за часів правління короля Едуарда III. Під час танцю з графинею Солсбері, якій король особливо симпатизував, у чарівної пані з ноги зісковзнула підв'язка. Король не залишив графиню в незручному становищі, а навпаки обіграв ситуацію, піднявши аксесуар і надівши собі на ногу. При цьому він сказав привселюдно: "Ганьба тому, хто погано подумає про це".

кольорова весільна підв'язка фото

Цікавий факт: саме з цією подією пов'язують появу легендарного Ордена Підв'язки, який слова Едуарда III використовував як своє головне гасло.

Підв'язка для нареченої: весільні традиції

У 18 столітті підв'язку у Франції вдосконалили і зробили ще більш привабливою для тих, кому пощастило спостерігати її на ніжці коханої. Підв'язку в формі тасьми стали прикрашати мереживами, каменями і іншими матеріалами. Так, поступово, на Заході цей незвичайний аксесуар став найбільш інтимним і сексуальним елементом образу нареченої. Невидима і недоступна нікому крім нареченого, а точніше, вже чоловіка, підв'язка на нозі нареченої чекає свого часу в низці весільних ритуалів.

підв'язка на нозі нареченої фото

За бажанням, наречена може одягти одну підв'язку і скористатися нею в певній цілі: для виконання традиції на весіллі або ж залишити винятково для вечора і ночі з коханим. Якщо у вас одна підв'язка нареченої, надіти її слід на праву ногу.

Якщо ж ви вирішили слідувати більш популярній традиції, тоді підв'язок слід вибрати дві. Розрізняти їх прийнято за назвою і призначенням: "медова" - та, що тільки для чоловіка, і "щаслива" - та, що для гостей-холостяків. Одягти можна обидві підв'язки на праву ногу, завбачливо підтягнувши "медову" вище "щасливої", яку чоловік знімає з ноги обраниці ще під час свята.

Інший варіант - надіти "щасливу" - на праву, трохи вище коліна, а "медову" - для чоловіка - на ліву ногу, вдвічі вище, ніж розташована над коліном правої ноги "щаслива" підв'язка.

весільна підв'язка фото

І, нарешті, про сам весільний обряд. Після того, як молода кинула незаміжнім дівчатам букет, здійснюється чоловіча традиція. З ноги нареченої підв'язку знімає наречений (руками або зубами - це вже хто як зуміє і побажає), а потім кидає її неодруженим чоловікам, присутнім на весіллі. Прийнято вважати, що холостяк, якому вдалося зловити підв’язку нареченої, знайде щастя, удачу і незабаром успішно одружиться.

Одягати чи ні підв'язку нареченої - вирішувати, звичайно, тільки вам. Але якщо традиція вам до душі, відмовлятися не варто - ніхто вас не засудить!

  
Будьте щасливі!

 
Кількість переглядів: 8290
Дата редагування: 2019-08-01

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь