Вхід Реєстрація

Весільний дрес-код або як одягнутися на весілля

Дрес-код на весілля - це гра за правилами молодих. Комусь заходи "на стилі" до душі, комусь більше подобається свобода дій у виборі одягу на весілля. Але в будь-якому випадку, з дрес-кодом в світі сперечатися не прийнято, так як нехтувати проханням господарів торжества - щонайменше неввічливо. Ми розповімо, яким буває дрес-код на весілля, як правильно переконати гостей в його необхідності і при цьому не відбити бажання відвідати ваше свято!

Навіщо взагалі потрібен весільний дрес-код

Слово дрес-код у багатьох асоціюється з формою - спробою виробити певний регламент одягу і "причесати" всіх під одну гребінку. Але поняття дрес-коду набагато ширше, коли мова про організацію весілля або іншого свята - чи то корпоратив, чи то концерт.

Весільний дрес-код - це важлива складова стилю урочистості, можливість для гостей відчути себе причетними до певної тематичної події. У запровадженні дрес-коду на весілля для гостей немає нічого образливого: звичайно, всім нам простіше вибрати вбрання у себе в шафі або придбати річ того кольору, який любиш. Але чому б не прийняти виклик молодят?

офіційний весільний дрес код

Дрес-код є добрим тоді, коли він обраний з розумом і продуманий до дрібниць. В ідеалі нареченим варто завжди залишати трохи свободи гостям в ухваленні рішення, в чому піти на весілля. Але про це - трохи пізніше. Спершу розглянемо основні види дрес-коду на весілля.

Види дрес-коду для гостей на весілля

Ми розповімо про всі відомі і популярні види дрес-коду. Скористайтеся підказками, щоб задати стиль своєму святу!

Вільний неофіційний (Casual)

"Мій улюблений дрес-код - його відсутність" - можна пожартувати про даний стиль одягу на весілля. Недбалий, вільний, неофіційний - так можна в даному контексті трактувати модний повсякденний стиль кежуал.

вільний стиль на весіллі

Для жінок: легке літнє плаття будь-якої довжини - без надмірностей

Для чоловіків: брюки будь-якого крою і фасону, сорочка не застібнута на верхній гудзик, можна без краватки і метелика.

Напівформальний дрес-код, коктейльний стиль (Cocktail attire, semi-formal)

Переходимо від вільного до напівформального дрес-коду. Другий вид спеціального стилю на весілля - це коктейльний одяг. Всім, очевидно, знайоме поняття коктейльної сукні або плаття для вечірки - укороченого, але ошатного, без комірів і рукавів. У чоловіків - це теж щось середнє між офіційним стилем і напівофіційним повсякденним.

коктейльний стиль для весілля

Для жінок: коктейльна сукня

Для чоловіків: костюм з краваткою, спортивний піджак (без краватки) і брюки.

Тематичний дрес-код на весілля
(Themed wedding attire)

Найбільш "примхливий" весільний дрес-код - тематичний. Відносно нього немає ніяких суворих правил - як одягнутися на весілля гостям вказують молодята. Розділити тематичний стиль можна на кілька підвидів:

тематичний весільний дрес код

Плюс такого стилю - можна одягти сукню, брюки або спідницю, костюм або штани - вибирай сам, головне - відповідно до теми.

Пляжний дрес-код або одяг для весілля на природі (Beach formal)

Популярний в світі стиль одягу для торжества - пляжний. Це зовсім не означає, що гості будуть в купальниках і плавках. Мова про досить відкриті, але в той же час офіційні літні вбрання різної довжини, літні брюки, світлі і яскраві сорочки. Весь одяг виконаний з натуральних тканин, оскільки суть такого дрес-коду - максимально наблизитися до природи - простотою і природністю.

пляжний стиль одягу на весілля

Для жінок: формальне літнє плаття

Для чоловіків: літній костюм, лляна сорочка

Формальний дрес-код
(Formal attire or black tie optional)

Ось він - суворий дрес-код. З одного боку - офіційно і нудно, з іншого - цілком реально для втілення. Для прекрасної половини гостей будуть потрібні вечірні сукні до землі, від чоловіків - темні костюми на весілля з краваткою чи метеликом.

формальний весільний дрес код

Для жінок: довга сукня або вечірній костюм

Для чоловіків: темний класичний костюм

Дрес-код "чорна краватка" (Black tie)

У тих, хто раніше чув про дрес-коді для гостей, на слуху поняття black tie. Так звана чорна краватка передбачає одяг в стилі церемоній нагороджень або званих вечерь у вищих станів. Чоловіки, слідуючи стилю, повинні надіти чорний смокінг з чорною краваткою або краваткою-метеликом.

одяг на весілля в стилі червоної доріжки

Для жінок: формальний одяг - вечірня сукня або костюм

Для чоловіків: чорний смокінг, в ідеалі - з краваткою чи метеликом

Дрес-код "біла краватка" (White tie)

І завершує список основних видів дрес-коду розкішний white tie. Для весіль в Україні, звичайно, такий стиль - рідкість, але не згадати про нього не можна. Білу краватку, як і black tie, сміливо можна віднести до чоловічих дрес-кодів, так як основні вимоги якраз до представників сильної статі - фрак, біла краватка-метелик. А ось жінки поруч з такими кавалерами точно відчують себе принцесами!

весільний дрес код в стилі вечірнього балу

Для жінок: плаття до землі, вбрання з пишною спідницею

Для чоловіків: фрак, білий метелик

Правила впровадження весільного дрес-коду

Якщо ви чітко вирішили, що ваше весілля буде особливим і стильним, і без певного стилю в одязі для гостей не обійтися, зробіть все правильно. Ось наші рекомендації молодим:

Дрес-код - своєрідне явище. Для когось - це допомога у вирішенні проблеми - у чому піти на весілля, для інших - не дуже приємне обмеження. У будь-якому випадку, нареченим варто завжди заздалегідь передбачати реакцію своїх гостей, і вже в залежності від їхньої готовності або скептицизму вибирати стиль одягу для свята!

Фото: Pinterest

 
Кількість переглядів: 19592
Дата редагування: 2019-07-22

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь