Вхід Реєстрація

Пісочна церемонія: як організувати і провести на весіллі

Весілля - це сукупність обрядів і традицій, які слідують один за одним і несуть символічний, але вкрай важливий для пари і всіх присутніх сенс. Ми багато писали про українські традиції торжества - наприклад, про передачу сімейного вогнища і зняття фати на весіллі. Сьогодні докладніше розповімо про традиції проведення американського обряду, який так полюбився нашим закоханим і став невід'ємною частиною багатьох виїзних реєстрацій шлюбу - пісочної церемонії!

Пісочна церемонія: трохи історії

Пісочна церемонія на весіллі, нарівні з обміном обручками, запаленням свічок (сімейного вогнища), проголошенням клятв, є обрядом єднання закоханих.

Коріння цієї традиції слід шукати на Гаваях. Особливістю весільних торжеств місцевих жителів з давніх часів є пісочний обряд. Наречений і наречена повинні взяти по жмені піску з рідних пляжів і насипати в один контейнер або посудину в знак об'єднання своїх життів.

У корінних американців, проте, своя претензія на першість у започаткуванні традиції. Згідно з їхньою теорією, обряд полягав в змішуванні землі тих штатів, з яких родом молодята. Яка б з версій не була правильною, дійсно, саме американці зробили пісочну церемонію такою, якою ми бачимо тепер - урочистою і зворушливою.

пісочна церемонія

Хто бере участь в пісочній церемонії?

Пісочна церемонія в Україні популярна як складова виїзної реєстрації шлюбу, зокрема вечірньої церемонії. Гості збираються біля місця проведення урочистого обряду, а молоді, відповідно до сценарію, насипають пісок в ємність для пісочної церемонії.

Однак, в американській і європейській весільній культурі є кілька варіантів проведення обряду.

Варіанти залучення для участі в обряді дітей і близьких родичів пояснюються символізмом процедури. Пісочна церемонія означає об'єднання людей в одну сім'ю, не тільки чоловіка і жінки, але і тих, хто грає важливу роль в їхньому житті. Якщо у ваших родинах встановлені теплі і дружні стосунки, ви цілком можете запозичити ідею: хай найрідніші разом з вами додадуть жменю піску в символічну ємність єдності!

Коли проводиться пісочна церемонія на весіллі?

Оскільки даний обряд не є офіційною процедурою, порядок дій і час проведення пісочної церемонії на весіллі суворо не регламентовано. В інших країнах нерідко обряд виділяють в окреме дійство. Але, тим не менш, українські ведучі і організатори весіль рекомендують проводити пісочний ритуал на виїзній церемонії.

Пісочна церемонія може стати завершальним етапом - фінальною нотою і гарною кульмінацією того, що відбувається на святі. У разі, якщо ви розписалися заздалегідь і не плануєте обмінюватися обручками знову, даний обряд ляже в основу дійства.

весільна пісочна церемонія

Набір для пісочної церемонії: готуємо все необхідне

Для того, щоб романтичний ритуал відбувся гарно, вам необхідно заздалегідь подбати про придбання набору для пісочної церемонії. Вам знадобляться дві ємності - окремо для нареченого і нареченої, загальна ємність, в якій будете змішувати пісок і сам пісок. Щоб наповнена під час обряду ємність стала невід'ємним декоративним елементів у вашому спільному домі, подбайте про наступні деталі:

пісочна церемонія на весіллі

Пісочна церемонія: сценарій

Зі сценарієм пісочної церемонії на весіллі вам допоможе ваш ведучий або церемоніймейстер. Якщо вона буде проходити окремо від виїзної реєстрації шлюбу, важливо супроводити те, що відбувається, гарними промовами. Ведучий підготує слова про об'єднання доль. При бажанні слово можуть взяти і самі закохані.

Надати яскравості вашої весільної пісочної церемонії може те, що пісок буде незвичайним. Наприклад, зібраний під час романтичної поїздки або декількох відпусток. Поділіться з присутніми цією історією!

Весілля без обрядів і звичаїв неможливе. Саме вони роблять захід особливим і урочистим. Тому не відмовляйтеся від романтичної традиції - нехай ваше свято буде гарним і символічним!

Фото: Pinterest

 
Кількість переглядів: 3903
Дата редагування: 2019-07-22

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь