Вхід Реєстрація

Весілля і коронавірус: план дій для наречених

У цей період випробування для соціальної свідомості та здоров’я кожного українця, наречені, які планують одружитися у 2020 році, відчувають суцільну невизначеність. Ми розуміємо, що вже у перші дні карантину в закоханих виникло чимало запитань та клопотів. Що робити з весіллям? Відкладати? Скасовувати? Ми поспілкувались з експертами сфери, представниками весільних агенцій та РАЦСів та готові запропонувати вам, наречені, ефективний та оптимістичний план дій! 

І почати хочемо з найважливішого: поширення коронавірусу не повинно стати перешкодою для одруження загалом, нехай його і доведеться відкласти. Дотримуйтесь правил захисту та безпеки, на яких щоденно наголошують медики та, по можливості, залишайтесь на карантині, щоб якомога скоріше мати можливість відсвяткувати довгоочікувану подію у колі рідних та друзів!

Наречені в масках: весілля під час коронавірусу фотофото - DUKE MOOSE

COVID-19: ситуація у весільній індустрії та прогнози

Для кожної свідомої людини, яка стежить за ситуацією в світі, є абсолютно очевидним: весілля, як і будь-які інші масові заходи та святкування, зараз проводити небезпечно. Не залишати позитивних думок допомагає той факт, що до старту весільного сезону 2020 в Україні залишається більше місяця. І дійсно: більшість одружень припадає на післявеликодній час. Якщо ваше свято заплановане на травень, найбільш правильним буде не приймати радикальні рішення поспіхом і таки дочекатися 3 квітня - офіційної дати завершення карантину в Україні. У разі подовження карантину, святкування краще перенести на літо чи осінь. 

Якщо ваше свято було заплановане на кінець березня чи квітень, його слід відтермінувати. Звісно, зробити це в такі короткі терміни буде непросто, але, сподіваємось, наші поради допоможуть вам зробити все з мінімальними втратами по фінансах!      

Весілля під час карантину: наречена фотоНе почувайтесь самотніми чи кинутими у цій ситуації: абсолютно усі весільні спеціалісти, так само як і ви, переживають невизначеність. Однак, вони радять зберігати спокій та свідомо ставляться до збереження власної репутації. Тому у ситуації, що склалася, планують ставитися з розумінням до наречених та знаходити рішення, вигідні та зручні для обох сторін!  

Коронавірусна інфекція і реєстрації шлюбів у РАЦС

Перший крок до створення сім’ї - подання заяви до РАЦСу та офіційна реєстрація шлюбу. На сьогодні новини від РАЦСів є втішними: реєстрації шлюбів здійснюють за планом, однак, без звичних урочистостей. За словами працівників львівських РАЦСів, пари можуть одружитися та отримати документи, якщо присутність гостей для них не є принциповою. До речі, дизайнери світу вже зловили хвилю та шиють стильні та вишукані білі маски для наречених!

Дизайнерські маски для наречених від Samo Hagras фотофото - https://www.arabiaweddings.com/

Ті молодята, які бажають, щоб розписка була традиційно святковою та відбулась за участі рідних і друзів, можуть перенести дату одруження. Фахівці стверджують, що проблем з цим немає: принаймні у районних відділеннях реєстрації актів цивільного стану майже на будь-яку дату є можливість перереєструватися. 

Прийом заяв так само не припиняють. Подавати їх зручно та безпечно можна за допомоги онлайн-сервісу у будь-який час.  

Дата весілля, календар і планування фотоЯкщо ви саме зараз обираєте дату святкування або міркуєте, на коли слід перенести свою важливу подію, шукайте вдалі варіанти дати для одруження у 2020 та вивчайте секрети підбору сприятливих дат для одруження на нашому порталі.  

Як діяти в умовах поширення коронавірусу: поради та думки представників весільних агенцій

Практично у кожній статті про вибір весільних спеціалістів ми наголошували на важливості укладення договору про співпрацю. У часи поширення коронавірусу, цей документ дуже допоможе у вирішенні будь-яких непорозумінь між молодятами та спеціалістами, стверджують представники весільних агенцій. Власне, наречені, які користуються послугами агенцій, не матимуть особливих клопотів. Усі функції з перенесення події чи повернення внесених авансів, зазвичай, виконують працівники агентства. 

Грамотно складений договір обов’язково містить пункт про форс-мажорні ситуації, які передбачають повернення коштів чи пропозицію рівноцінної альтернативи молодятам, яка вартує цих коштів (за згодою сторін). 

Планування весілля з весільною агенцією фото

Більшість весільних агенцій України не мали такої практики, як робота в умовах карантину, але всі вони намагаються поставитися з розумінням до своїх клієнтів. Засновниця івент-агенції Create Event Studio Оля Клос ділиться своїми думками, щодо ситуації з коронавірусом в Україні та її впливом на звичне життя весільної та івент індустрії.

“Споглядаючи та аналізуючи ситуацію у світі, ми мали бути готові до змін, які зараз переживає людство. Теперішні події змушують нас переходити на онлайн режим роботи - саме це дає нам більше можливостей та часу для саморозвитку і планування. Особисто для нас ситуація з COVID-19 стала певним потрясінням, та в той же час - новим етапом у проведенні подій. Нам довелось перенести наші внутрішні події, такі як фестиваль, архітектурна конференція та події для наречених на невизначений термін. Проте ми не зупинилися, а почали досліджувати потреби своєї аудиторії - наприклад, актуальність реалізації деяких подій в онлайн форматі. Це не варіант для весілля, але для тематичних конференцій, майстер-класів, бранчів для наречених - так.  

Більшість наших клієнтів ставляться до цих дій із розумінням та залишають свої проплати на участь у подіях - за цю довіру ми їм дуже вдячні. Але є й ті, хто просить повернути кошти, і ми ставимося до цього абсолютно нормально - це право клієнта і цілком очікувана реакція.

Необхідно побороти паніку і невизначеність, тож ми, як організатори подій, намагаємося розуміти своїх клієнтів, партнерів та знаходити компроміси. Наприклад, сплачені кошти можна конвертувати у наступні події або надати супутні послуги”.  

Валютне питання: як вплине курс долара на перенесені весілля

Більшість наречених та весільних організаторів схиляються до перенесення запланованого весілля на іншу дату - коли поширення коронавірусної інфекції вщухне чи буде зупинене. Однак, закоханих дуже хвилює питання - як курс долара, що зростає, вплине на оплату послуг у майбутньому?

І тут слід знову згадати офіційний документ - підписаний договір. У ньому чітко прописана вартість послуг, скоріш за все - у доларах. Тому ті наречені, які мають можливість платити у доларах, не відчують коливань курсу. При наявності домовленостей та перенесенні весілля буде не зовсім етично наполягати на підвищенні ціни. Якщо ж договору немає - слід покладатися лише на сумлінність обраних спеціалістів.

Організація весілля у 2020 і домовленості зі спеціалістами: як діяти в умовах COVID-19

Поки ми готували цей матеріал, 17 березня, на позачерговому засіданні ВРУ прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" (проект № 3219), яким карантин визначено форс-мажорною обставиною. Це ще раз підтверджує наші слова - за наявності договору цілком правомірно наполягати на поверненні коштів (внесених авансів).

Проте ми добре розуміємо не тільки наречених, а й весільних професіоналів, які, у зв’язку з карантином та ситуацією в країні, переживають не найкращий період в плані роботи. Тому знаходження зручних рішень для обох сторін, вважаємо, є пріоритетним сьогодні. Наводимо поради спеціалістів весільної індустрії: дізнайтесь, як бути з замовленими послугами.

Курс валют і оплата весільних послуг фото

Весільна фото- та відеозйомка    

Якщо ви вже встигли внести аванс за послуги фотографа і відеооператора, цей пункт буде вкрай важливим для вас. Спробуйте зрозуміти обраних фахівців: аванс для них - це заробітна плата, на яку кожна людина розраховує. Тому, якщо ви не вирішили скасувати святкування повністю, без відтермінувань, чи не перебуваєте у скрутному фінансовому становищі, спробуйте розглянути варіант із заміною послуги.

Йдеться про те, щоб конвертувати внесений аванс за весілля в оплату сімейної фотосесії, фотосесії вагітних, love story - у випадку з фотографом, чи в оплату романтичного відеокліпу, сімейного ролику, love story та ін. - якщо мова про операторську роботу. Вам не доведеться доплачувати - просто оберіть іншу послугу, яка буде надана вам в обумовлений час. 

Послуги весільних агенцій

У кожної весільної агенції свій підхід до роботи. Якщо завадою для вашої співпраці став саме карантин, і ви плануєте перенести весілля, ніяких рішучих дій робити не потрібно - просто будьте на зв’язку та обговорюйте зміни у планах, зважаючи на ситуацію.

Якщо ви вирішили повністю відмовитися від ідеї святкування весілля будь-коли, весільна агенція має діяти згідно з зобов’язаннями по договору. Тобто, якщо там передбачені форс-мажорні обставини, саме агенція комунікуватиме зі спеціалістами та контролюватиме повернення авансів.

Організація весілля та форс-мажориЩо стосується авансу, який ви надали за роботу самої весільної агенції, то тут слід чітко слідувати домовленостям. Якщо ваше весілля було заплановане на весну, аванс був вже сповна відпрацьований - в процесі підготовки свята. Якщо ви тільки в лютому-березні підписали договір і хочете скасувати подію - можна наполягати на поверненні коштів через форс-мажорні обставини. 

Як бути з рестораном: ключове питання при перенесенні дати весілля

Мабуть, найскладніше рішення при перенесенні свята чи його скасуванні пов’язане з домовленостями по локації. Хороші ресторани бронюють на рік вперед, тому, на жаль, у розпал сезону перенести свято на вихідний буде майже нереально. Однак, залишаються будні дні і варіант з відтермінуванням на рік чи більше. 

Наявність договору полегшить повернення авансу, сума якого, зазвичай, перевищує всі інші аванси. Відсутність документу може ускладнити процедуру: особливо, якщо це популярна дата, на яку було багато бажаючих. 

Сукня нареченої та костюм нареченого

Якщо ви вже придбали святковий одяг - чудово! З ним точно нічого не станеться. Подбайте про чохли чи коробки, які захистять одяг від світла та пилу.

Якщо ви планували взяти сукню напрокат, скасуйте замовлення. Якщо внесли аванс - просіть повернути, згідно з оновленням Закону і настанням форс-мажору. Якщо ви замовили сукню закордоном і не встигли її отримати, маєте право вимагати повернення коштів чи зберігання вбрання до моменту, коли доставка стане можливою.    

А для підняття настрою читайте нашу статтю про те, що можна зробити з весільною сукнею.

Сукня нареченої: зберігання фото 

Алкоголь на весілля

Не пропаде і алкоголь, придбаний на заплановану подію. Це не означає, що його треба негайно вжити =) Знайдіть місце, де можна зберігати пляшки до моменту, коли свято все ж таки відбудеться.

Проте міцний алкоголь може стати у нагоді вже зараз: якщо маєте напої, які містять понад 60 градусів, використовуйте їх для приготування антисептику в домашніх умовах.

Від яких весільних послуг слід тимчасово відмовитися

Скасувати якнайшвидше на невизначений термін слід послуги флористики (адже квіти часто доставляють з інших країн, до того ж вони швидко в’януть), виготовлення торту та кенді-бару, декору.  

Спробувати перенести на іншу дату слід послуги ведучого чи музикантів. Якщо дата зайнята, слід розглянути можливість, що ведучий та обраний гурт за рахунок авансу працюватимуть на іншій вашій події - ювілеї, хрестинах і т.п. Якщо домовленостей не досягнуто - просіть повернути аванс.   

Організаційні питання є дуже важливими сьогодні, адже весілля - це свято, яке поєднує зобов'язаннями безліч людей. Сподіваємось, наш матеріал допоможе вам налаштуватися на конструктив та перепланувати важливу подію грамотно. 

У першу чергу дбайте про себе та своїх рідних, не нехтуйте простими та ефективними засобами і заходами безпеки, будьте здорові! І нехай ваше весілля невдовзі відбудеться - вже у повністю здоровій та щасливій країні!

Кількість переглядів: 1652
Дата редагування: 2020-03-20

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь