Вхід Реєстрація

Весілля і надзвичайна ситуація: думки експертів весільної індустрії

Оптимізм та здоровий глузд - найкращі порадники у будь-якій, здавалось би, критичній ситуації. Ось і те, що зараз відбувається в Україні та світі, а саме - пандемію коронавірусної інфекції - слід сприймати, тримаючи себе у руках і, перш за все, дбаючи про своє здоров’я. Однак, не всім вдається зберігати спокій: наприклад, можна зрозуміти хвилювання молодят, які планували своє свято на початок весільного сезону 2020! Ми вже створили план дій для наречених в умовах COVID-19, а тепер поспілкувалися з експертами - представниками різних напрямків весільної індустрії - про ситуацію, що склалася.  

Карантин продовжено до 24 квітня, а в країні запроваджено надзвичайну ситуацію, тому радимо весняним і літнім нареченим ознайомитися з відповідями спеціалістів на наші запитання та спокійно спланувати подальші дії!

Планування івентів в часи карантину: думки засновниці весільної агенції

Наречені, які готуються до свята з допомогою весільної агенції, за форс-мажорних обставин почуваються значно спокійніше та впевненіше. Адже саме агенція бере на себе турботи перепланування омріяного дня! Про дії організаторів подій за умов надзвичайної ситуації в Україні ми поспілкувались з Вікторією Бійчук, засновницею івент-агенції “Cloud Event”.  

Організація весіль, івентів: Cloud Event та Dan Balan фотофото надані івент-агенцією Cloud Event

Про роботу в умовах карантину та надзвичайної ситуації:

Звичайно, ця ситуація і карантин дуже вплинули на нашу роботу й івент бізнес в цілому. Це форс-мажор, до нього ніхто не був готовий, і зараз важливо зібратись й пристосуватись до умов цієї ситуації. Щодо організації роботи з клієнтами, то ми перейшли в онлайн режим. Хоча, без сумніву, живі зустрічі емоційніші, і свято - це емоція. Та підготовку подій ми розпочали значно раніше. Я люблю системність, тому багато ми вже зробили. І зараз мене це дуже тішить. Залишились маленькі деталі, які ми вже знаємо чим замінити, якщо країна буде далі на карантині. Ми проводимо онлайн зустрічі з нареченими, з декораторами, затверджуємо макети й узгоджуємо бюджети. Все під контролем.

Організація весіль від Cloud Event та Вікторія Бійчук: фото нареченихфото надане івент-агенцією Cloud Event

Про скасування весіль на 2020 рік та повернення авансів:

Під час підготовки свята у нас з нареченими вибудовуються гарні взаємини, які базуються на довірі. Ми з ними радимось й обговорюємо всі можливі варіанти розвитку подій. З усіма парами, які планували свято на травень, ми прийняли рішення забронювати резервну дату на кінець літа. Тобто, у нас є «План Б». Є лише один проект, де багато гостей очікується з-за кордону. Тут складніше. Наразі, спостерігаємо за ситуацією і, можливо, саме цей проект перенесемо на 2021 рік, адже для наречених важливий кожен гість, і ми готові зачекати. Що стосується повернення завдатків, то згідно договору, у разі форс-мажорних ситуацій, які сталися не з вини замовника та виконавця, завдаток має повернутись у випадку скасування свята. На щастя, у нас таких свят немає =)

Планування весілля від Cloud Eventфото надане івент-агенцією Cloud Event

Про ситуацію у весільній індустрії, плани та сподівання

Ситуація з точки зору бізнесу складна у всьому світі. Прогнози я не роблю, але я вірю, що все буде добре і коли закінчиться пандемія та карантин, люди будуть більше цінувати світ, любити життя і ще більше любити свято. Я дуже чекаю можливості побачити, обійняти своїх Наречених і прожити з ними їхній день.

Фотозйомка в ситуації з COVID-19: думки весільного фотографа

Весільна фотосесія для більшості наречених - найбільш очікуваний та важливий етап свята, не враховуючи, звісно, саму церемонію одруження. Тому, розуміємо, наскільки безцінно в такі непрості часи почути думку спеціаліста та перепланувати все грамотно. Про карантин в Україні ми поспілкувалися з весільним фотографом Катериною Замлелою.     

Весільний фотограф Катерина Замлела: наречена фотофото - Katy Zamlelaya

Про роботу в умовах карантину та надзвичайної ситуації:

Звичайно, карантин та надзвичайна ситуація вплинули на роботу. Останні 3 дні кількість заявок різко впала, але вони, як і раніше, є. З продовженням карантину люди просто ще не знають, як все планувати. І я їх чудово розумію. Щодо проведення індивідуальних зйомок пишуть і зараз. Не всіх людей ці події лякають. Власне, як і мене.

Фотограф на весілля Катерина Замлела: наречені фотофото - Katy Zamlelaya

Про скасування весіль на 2020 рік та повернення авансів:

Наразі перенесли тільки одну дату на серпень, інші наречені поки що нічого не змінюють і не панікують. Про повернення авансів мови не йде.

Весільна фотографія в чб фотофото - Katy Zamlelaya

Про організацію та планування фотозйомок за межами України: 

Поки планування всіх закордонних проектів призупинила. Але сподіваюся, що незабаром все це стабілізується, і я продовжу кроки в цьому напрямку. Поки є час все продумати більш елегантно =)

Весільні фото: ідеї для нареченої з дружкамифото - Katy Zamlelaya

Про роботу онлайн:

Ще до карантину я почала проводити індивідуальні онлайн консультації з фотографами з різних країн. І планую займатися цим і далі. Майстер-класи та воркшопи хочу все ж таки робити офлайнові.

Весільні салони в умовах надзвичайної ситуації

Весільна сукня - невід’ємна частина образу молодої! У ситуації з коронавірусом за святкове вбрання переживають не стільки весняні наречені, які, скоріш за все, вже придбали омріяну сукню, скільки усі інші красуні, чиє свято заплановане на 2020 рік. Про роботу весільних салонів в умовах надзвичайної ситуації нам розповіла Наталія Ярошевич, керівник комерційного відділу компанії «Оксана Муха»

Весільний салон Oksana Mukha: фото суконьфото надані компанією OKSANA MUKHA

Про бізнес в умовах карантину:

Ми - громадяни нашої країни, такі ж, як і всі підприємці, які зараз знаходяться в непростих умовах. Безумовно, що все це вплинуло на наше життя, як суспільне, так і особисте, і, звичайно, виробниче. Як і всі, ми намагаємося вистояти в цій ситуації, зберегти набуте і не втратити важелів управління та впливу, застосовуючи різноманітні доступні законні форми роботи.

Про роботу з закордонними постачальниками матеріалів:

На сьогоднішній день кордони для експорту та імпорту, на щастя, залишаються, відкритими. Звичайно, ми продумуємо логістику, для цього ми і поставлені, як управлінці, щоб вирішувати потреби виробництва не тільки в сприятливих, але й в кризових умовах.

Про скасування замовлень та повернення авансів:

Ми – клієнтоорієнтоване підприємство, комфорт і задоволення клієнта - наш найбільший пріоритет. Ми робимо і зробимо все, щоб кожний наш клієнт був максимально захищений в існуючих умовах.

Весільні сукні бренду Oksana Mukha фотофото надані компанією OKSANA MUKHA 

Про виконання і доставку замовлень для наречених з інших країн:

Звичайно, хочеться сказати словами американських поштарів: «Ані сніг, ані дощ, ані спека, ані темрява ночі не завадить нашим кур'єрам доставити вашу посилку вчасно». Але ми розуміємо, що всі ходимо під Богом. У всякому разі, ми докладатимемо з нашої сторони усіх зусиль для того, щоб виконати замовлення згідно з домовленостями. 

Про ситуацію з весільною індустрією, прогнози та сподівання

Ми співчуваємо кожній родині і вболіваємо за кожну країну, ми перш за все люди, а вже потім бізнесмени та підприємці. Ми прагнемо і шукаємо ресурси, щоб допомогти в цей непростий час нашому місту, і звичайно, людям, які є частиною нашого підприємства. Віримо, що й держава знайде можливості, щоб допомогти українським підприємствам.

Домовленості з весільними локаціями і ресторанами та карантин в Україні

Без сумніву, одним з найбільш хвилюючих питань для наречених в умовах надзвичайної ситуації є перепланування домовленостей з локаціями та ресторанами, на яких було заплановане проведення весілля. Про те, як складається ситуація, ми поговорили з Олегом і Тетяною Головацькими, засновниками тематичного простору для проведення свят Event Stodola.

Весілля у тематичному івент-просторі Event Stodolaфото - Event Stodola, фотограф - Андрій Харченко

Про початок весільного сезону та перенесення весільних дат:

Наразі, в нас є одне перенесення весілля - з кінця травня на липень. Також в травні є ще одне весілля, яке молодята поки що не переплановують. Але ми думаємо, вони не ризикуватимуть, якщо карантин продовжиться, тож оберуть іншу дату. Ми готові до цього і, оскільки, повпливати на ситуацію не можемо, вважаємо необхідним переформатуватися. У цьому плані нам дещо простіше, ніж ресторанам: якщо подій буде мало, ми прийматимемо гостей на відпочинок на нашій локації.

Перенесення дат можливе: наречені просто обирають серед вільних субот і неділь або буднів. Щодо повернення авансів, то ситуацій з повним скасуванням подій ще не було, але їх неможливо виключити. Проте, ми думаємо, скоріш йтиметься про перенесення святкування на 2021 рік. 

Весільна індустрія та пандемія COVID-19: висновки

Співпраця та пошук рішень, вигідних для обох сторін - і для наречених, і для весільних спеціалістів - єдиний правильний шлях у ситуації, що склалася. Такою є думка більшості представників весільної індустрії. А відтак, повне скасування події та повернення авансів - не найкращий шлях, тим більше, слід враховувати, що підготовка до події - теж робота, яку своїм завдатком наречені оплачують - частково чи повністю. Весняні весілля вже активно переносять на кінець літа чи осінь, а також на 2021 рік. Також професіонали прогнозують насичений та завантажений кінець весільного сезону 2020.   

Ми ж радимо зберігати спокій та, зваживши на усі ризики, обрати нову дату для свята. Нехай карантин та надзвичайна ситуація через коронавірус не стануть непереборними обставинами для вашого щасливого одруження у найближчому майбутньому!

Кількість переглядів: 851
Дата редагування: 2020-03-30

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь