Монограма на весілля: вишукане оформлення свята

З кожним роком у весільній моді можна спостерігати певні тенденції: іноді це стиль оформлення, наприклад, геометрія, виражена в декорі на столах, в залі, в торті, іноді мода на певний формат: в останні роки на open air заходи з барбекю. Але прикрасою весілля може бути не тільки щось ультрасучасне: деякі ідеї з багатовіковою історією можуть стати справжньою "родзинкою" вашого свята. Монограма на весілля - одна з них. Що таке монограма, навіщо вона потрібна вашому весіллю і як її зробити - розповімо в цьому матеріалі!

Монограма: що це таке?

Монограма (від гр. "один" і "буква") означає знак, створений з переплетених, з'єднаних або розміщених поруч букв імені і прізвища. Ще до нашої ери монограми з'явилися на найдавніших монетах і символізували міста, в яких "ходив" грошовий знак. Пізніше буквений символ зашифровував в собі ініціали володарів, знатних родів, родин, королівських династій, розміщувався на гербах і медалях.

весільна монограма

Монограма - дуже важливий символ в сфері культури і мистецтва. За допомогою химерно зображених ініціалів творці полотен, скульптур та інших творів мистецтва відзначали своє авторство. Варто наголосити, що не завжди такий підпис складалася з одних букв: складний вензель, як правило, доповнювали лінії, символи і малюнки. Для впізнаваності художники та інші великі уми розміщували гарно написані літери завжди в одному і тому ж місці, на кожному своєму творінні.

Монограма на весілля: створюємо сімейний герб

Створювати монограму на весілля - дуже модна і стильна тенденція. Майстерно зображені ініціали стають одним з ключових інструментів, що дозволяє зробити весільний декор індивідуальним і унікальним. Крім того, красиво оформлені ініціали можуть лягти в основу сімейного герба, який пізніше прикрасить весільну фотокнигу, сімейні альбоми і т.п.

Види весільних монограм

Весільний декор, зокрема весільні запрошення, листи подяки, фон за молодими, чудово прикрасить сімейна монограма букв. Розповімо, які види бувають:

 • парна монограма, що складається з однієї літери - першої в спільному прізвищі молодят;

 • з двох літер - перших в іменах молодят;

 • з трьох літер, де перша - велика літера в імені нареченої, друга (середня) - спільне прізвище і третя - перша буква імені нареченого.

Те, якою саме буде ваша весільна монограма, чи включатиме ініціали, перші літери імен або тільки прізвище - вирішувати вам, адже суворих обмежень в цій творчій справі не буває. Але загальні правила оформлення і написання все-таки історично склалися, і ми поспішаємо ними поділитися.

монограма на весілля онлайн

Правила оформлення монограми

Вензелі, сімейний герб - все це в певному сенсі мистецтво. І хоча, в першу чергу, при їх створенні важлива унікальність, є певні правила, які дозволяють читати і розшифровувати гарно написані ініціали. Ось вони:

 • сімейні, вони ж весільні монограми, пишуть прописними похилими літерами. Часто їх оточують пелюстками, гілками, квітами і завитками, що створює особливу романтичну атмосферу для сприйняття;

 • найбільш популярним атрибутом на весілля є монограма складена з трьох літер. Традиційно перша буква - жіноча - пишеться маленька, середня - прізвище - велика, а третя - чоловіча - знову маленька. Це сприяє легкості читання і підкреслює важливість спільного - сім'ї.

 • писати і читати вензелі прийнято зліва направо і зверху вниз.

Вензелі: каліграфія на весіллі

Ми неодмінно ще будемо ділитися з вами ідеями застосування монограм у весільному декорі і розповідати про те, за допомогою яких матеріалів і технік можна їх створювати. Але тут розповімо про найкрасивішу техніку, яка дозволяє створювати вензелі.

Вензель відрізняється від звичайної монограми (з букв, ініціалів) складністю малюнка. Ініціали доповнюють символами і знаками - зображеннями тварин, рослин. Часто над буквами малюють корону або вінок.

Досягти кращих успіхів у створенні вензелі на весілля можна за допомогою унікальної техніки гарного письма - каліграфії. Каліграфія на весіллі дозволяє вкласти почуття в весільний декор і вийти за межі стандартних шаблонів, якими сповнений інтернет.

лого весілля ідеї

Сучасна каліграфія не обмежена правилами, про які ми писали: можна вільно створювати весільний знак таким, яким би ви хотіли його бачити. Єдина рекомендація: якщо ви створюєте вензель за допомоги каліграфії, також використовуйте техніку в підготовці іншого декору: весільних запрошень, розсадкових карток, плану розсадки, написання клятв для церемонії - все це буде виглядати дуже жваво, стильно й естетично на весільних фотографіях.

Монограма онлайн: як самому створити гарний вензель

Якщо мистецтвом каліграфії ви не володієте і шукати фахівця не плануєте, але все ж мати сімейний вензель дуже хочеться, допоможе Інтернет. Можна створити монограму онлайн безкоштовно самостійно - в мережі є дуже багато сервісів, що дозволяють зобразити ініціали гарно без спеціальних умінь. Для тих, хто знайомий з графічним дизайном і хоче створити унікальний знак, є більш складні інструменти.

Створити монограму без зусиль: список програм з шаблонами

Онлайн сервіси (програми) з шаблонами дозволяють створити вензель за кілька хвилин. Як правило, ви вибираєте готовий шаблон і коригуєте його за низкою параметрів: вид шрифту, розмір шрифту, колір літер і малюнка, заповнюєте потрібні поля - ініціали, дата і т.д. Ми зібрали для вас список програм, які дозволяють розпочати розробку сімейного герба або вензеля на весілля просто зараз.

монограма на весілля зробити онлайн

 1. Wedding Chicks - www.weddingchicks.com/16_monograms.html
 2. Free Logo Creator - www.designfreelogoonline.com/?s=wedding+logo&post_type=product
 3. Monogram Maker - www.markandgraham.com/pages/monogram-guide/monogram-maker.html
 4. Free Wedding Monogram Maker - invys.com/wedding-monogram-maker.html
 5. Chicfetti Monogram Maker - chicfetti.com/monogram-maker/
 6. Zillion Designs Free Monogram - www.zilliondesigns.com/free-design-tools/monogram
 7. Minted Monogram - www.minted.com/monogram
 8. Brandcrowd Wedding - www.brandcrowd.com/maker/tag/wedding
 9. Graphicsprings Wedding - www.graphicsprings.com/category/wedding-services
 10. Designevo Wedding Logo - www.designevo.com/logo-maker/
 11. Logo Wedding - www.logodesign.net/logos/wedding

Монограма своїми руками: програми для досвідчених користувачів

Якщо ви прагнете до унікального дизайну, неповторного малюнку і взагалі хочете пишатися тим, що створили сімейний герб своїми руками, використовуйте програми для просунутих користувачів. Для того, щоб все вийшло ідеально, знадобляться навички і практика.

як створити монограму

 1. Online logomaker - www.onlinelogomaker.com/
 2. Wedding Templates - www.template.net/design-templates/psd/psd-wedding-templates/
 3. Wedding monogram - www.freepik.com/search?dates=any&format=search&page=1&query=wedding%20monogram&selection=1&sort=popular
 4. Vecteezy.com - www.vecteezy.com/free-vector/wedding-monogram?license-standard=true

Монограма на весілля - це прекрасний спосіб зробити свято ще більш виразним та яскравим. Нехай все буде пройнято особливим стилем і шармом унікального вензеля!

Фото: Pinterest

 
Кількість переглядів: 573
Дата редагування: 2019-11-07

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті
Нові статті
Річниці весілля: список назв по роках і ідеї подарунків

Тестовий текстовий текст

Фуршетний стіл: гарні і смачні ідеї для весілля

Тестовий текстовий текст

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь