Вхід Реєстрація

Українська весільна традиція благословення молодих

У день весілля особливо важливим є повернення до обрядовості рідного народу. Український весільний обряд надзвичайно багатий на різноманітні ритуали, пісні, вітання, які є оригінальними та особливими в різних регіонах. Ми вже розповідали про традицію сватання, про викуп, запалення сімейного вогнища, а тепер пропонуємо звернути увагу на ще один зворушливий обряд - благословення молодих.   

Благословення батьків на весіллі: найважливіше про давній обряд

Батьківське благословення на весіллі споконвіків вважалося одним з найважливіших моментів урочистого обряду. Адже раніше молодята не могли взяти шлюб у церкві, не отримавши цієї символічної, але вкрай важливої для обох родин згоди.

Попри те, що традиційне українське весілля з усіма цікавими та специфічними традиціями сьогодні можемо спостерігати все рідше, молодята в Україні цінують батьківську згоду на шлюб та прийнявши рішення поміж собою, все одно втілюють традицію благословення молодих перед шлюбом у важливий день!

благословення молодих

Як просити благословення у батьків: історія і сучасність

Перш ніж отримати згоду батьків на шлюб, наречені мають просити благословення у батьків. Традиції відрізняються у різних регіонах України. Але цікаво, що обряд здебільшого усюди відбувається двічі: перед вінчанням і після, коли молодята виходять з церкви або повертаються додому (так було в давнину).

Під час благословення молодих перед шлюбом батьки часто сидять, а наречений з нареченою підходять до них, щоб вклонитися та поцілувати руки. Також доволі популярною є традиція, коли батьки стоять, а молоді вклоняються кожному з них аж до землі.      

Деякі сучасні наречені зовсім нехтують традицією просити благословення на шлюб безпосередньо у день одруження, заручившись згодою рідних ще під час сучасного сватання. Після вінчання біля церкви чи вже у ресторані з короваєм батьки зустрічають одружених. Проте українці, які шанують традиції своєї родини чи регіону нерідко слідують класичним обрядовим крокам.

батьківське благословення на весілля

Після вінчання благословення молодих батьками відбувається вже за іншим сценарієм. Раніше молодята верталися з церкви додому, там їх зустрічали батьки. Здебільшого в Україні при зустрічі щойно одружених батьки тримали у руках хліб (коровай) та сіль. Однак, у деяких районах Поділля, Полісся та Карпатському регіоні задіювали мед. Молодята традиційно мали тричі вклонитися батькам на знак поваги.

Благословення батьків на весіллі: як все має відбуватися

До здійснення обряду необхідно підготуватися заздалегідь. Зазвичай, сьогодні використовують ікони Христа Спасителя та Божої Матері, вкриті спеціальними традиційними рушниками. Молодята переважно стають на коліна, а батько й мати нареченої тричі хрестять їх іконами.

Дуже важлива частина таїнства - це побажання, якими найважливіші люди для наречених супроводжують стародавній обряд. Але про те, що слід казати молодим, розкажемо трохи згодом.

Після шлюбу благословляють вже батьки нареченого. Найчастіше, як ми вже згадували - за допомоги коровая. Молоді відривають по шматку символічного для добробуту новоствореної родини хліба та у супроводі батьків вирушають до свого столу.   

благословення батьків на весіллі

Особливості благословення молодих у різних регіонах України    

Ми зібрали для вас деякі цікаві факти, які допоможуть краще зрозуміти особливості обряду благословення молодих в Україні. Розкажемо трохи про традиції регіонів.

благословення молодих обряди

Благословення молодих: текст

Традиція, у процесі якої батько та мати благословляють наречених не містить суворих вимог до тексту. Словом, текст благословення молодих може бути довільним, визначеним є лише його загальний стиль - побажання та привітання.

Ми підготували для вас слова благословення батьків на весіллі, якими ви, за бажання, можете скористатися.

Нехай цікаві, гарні та сповені сенсом традиції стануть окрасою і вашого свята!

 
Кількість переглядів: 104475
Дата редагування: 2019-07-23

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь