Вхід Реєстрація

Як вибрати день весілля: 5 факторів, які слід врахувати

Щороку ми допомагаємо нареченим вибирати кращу дату весілля з урахуванням церковних свят, астрономічних і астрологічних прогнозів і т.п. Однак, ці фактори - не єдине, що може вплинути на ваше рішення. Кращий день для весілля - це не просто гарне число, відмінна погода і вдала дата з точки зору церкви, науки і практик передбачень. Це, в першу чергу, зручний день для вас і ваших гостей! Постараємося розібратися в світських і соціальних факторах, які допоможуть вибрати день весілля правильно!

Наречений і наречена, обручки фото 

У які дні тижня проводять весілля: ламаємо стереотипи

Існує чимало теорій щодо того, які дні тижня для весілля підходять найкраще. На думку фахівців в сфері астрономії, найбільш сприятливими для щасливого сімейного життя є понеділок, п'ятниця і неділя. Популярна суботу несе в собі нейтральний сенс, а ось вівторок і середу вважають передвісниками нестабільності.

Також, в різних релігіях існують різні думки щодо того, в який день тижня краще виходити заміж. Так, наприклад, в іудаїзмі під забороною понеділки, а ось православне християнство не здійснює обряд вінчання по четвергах. Церкви, представлені в Україні, кращими днями для укладення церковного шлюбу називають п'ятницю та неділю.

Зручний день тижня для весілля

Альтернативний спосіб вибору кращого дня для весілля - врахувати інтереси і можливості запрошених. Так, наприклад, для участі в урочистостях в п'ятницю буде потрібно взяти вихідний на роботі, і у деяких гостей можуть виникнути з цим труднощі. З такої позиції, найзручнішим днем ​​для святкування буде субота: робочий тиждень у більшості завершений, а неділя дозволить відновитися перед новими буднями.

Дата весілля: обручки, календар фото

Весілля в будні дні

І все ж, незважаючи на традицію проводити свято одруження в вихідні, популярність буднів продовжує зростати. За кордоном наречені давно розібралися, що для обмеженого бюджету понеділок або вівторок - ідеальний вибір. У Європі та США не тільки простіше забронювати на будні хороший ресторан або кафе, а й ціни в ці дні істотно нижче, ніж у вихідні.

Призначення весілля на будні в Україні в цьому і наступному році буде обумовлено пандемією, що почалася під час старту весільного сезону 2020. Багато пар були змушені перенести свято на робочі дні наприкінці цього літа і восени або ж на наступний рік, що практично одразу викликало дефіцит дат і вільних броней локацій.

 

Ідеальний сезон і місяць для весілля

Всі загальновідомі судження про вибір ідеального місяця для одруження засновані на народних прикметах. Так, наприклад, весна є неспокійним і нестабільним часом для весілля (причому не тільки травень, який обіцяє молодятам "маятися" в шлюбі все життя, але і березень з квітнем, що передвіщають життя далеко від дому і низку випробувань на життєвому шляху).

З літніх місяців найщасливішими для шлюбу вважають червень (все життя, немов медовий місяць) і серпень (пора для зародження міцного і ніжного союзу). Несподівано вдалою є і зимова пора: грудень обіцяє вічні почуття, які з роками тільки міцнішатимуть, а лютий - довге і щасливе подружнє життя.

Пора року і весілля: весняне, літнє, осіннє, зимове весілля фото

Осінь - лідер по весіллях

І за церковним календарем, і згідно з прикметами, і за статистикою останніх років серед бажаючих одружитися осінь є найбільш привабливим сезоном для укладення шлюбу. Знаменита соцмережа Pinterest - головне джерело натхнення для сучасних наречених - також в останні роки фіксує підвищений інтерес саме до осінніх весільних ідей.

 

Країна і регіон мають значення

І все ж експерти відзначають, що при виборі сезону для торжества не слід спиратися виключно на тренди. Адже значення має і ваше місце розташування. Якщо для одних регіонів найбільш комфортними будуть осінь і зима (наприклад, через надто жарке або дощове літо), то для інших, як, наприклад, для України, справжнім випробуванням стануть непередбачувані в останні роки лютий, березень і квітень.

Осіннє весілля: фото наречених

Пора року для весілля і фінансове питання

Повертаючись до питання бюджету, відзначимо, що найбільш вигідним сезоном року для організації торжества буде зима і початок весни. У цю пору пари не створюють особливу конкуренцію один одному, тому можна сміливо розраховувати на більш низькі ціни за оренду локацій і роботу деяких підрядників.

Весілля в святкові дні

Деякі пари бажають зробити свій важливий день ще більш особливим, вибираючи для весілля не звичайні дні, а державні свята. У такого рішення завжди є свої плюси і мінуси.

Серед однозначних плюсів варто відзначити те, що:

Весілля у святкові дні: календар, замок, обручки фото 

Але є у події, призначеної на святковий день, і свої недоліки:

Весілля в день народження

Якщо обидва партнери народилися в один день року, буде чудово влаштувати весілля саме в день народження. Але, як правило, молодята рідко призначають важливе свято на день народження одного з них.

Набагато складніше - не натрапити на дату народження когось із гостей. Перегляньте список гостей і перевірте, чи не виникло такого збігу. Якщо все-таки дати збіглися, запитайте у гостя - чи не стане це перешкодою для його присутності на святі. Якщо гість погодиться прийти, висловіть повагу до нього під час торжества окремою подякою, вітанням і тортом!

Список гостей, кумедні картинки про весілля фото

Кращий день для весілля і зіткнення культур

Якщо ви влаштовуєте велике торжество, а не свято для двох, не буде зайвим врахувати переконання і світогляди ваших гостей. Навіть якщо ви не дуже релігійні, але хтось із ваших близьких щиро і переконано стежить за святими днями і церковними канонами, перевірте вподобану дату заздалегідь.

Залежно від культури і релігії, для деяких пар буде неможливим одружитися в Страсну п'ятницю, в суботу, під час Рамадану і т.п. Якщо перенести важливий захід не можна, порадьтеся родичами, які розуміються у цьому питанні або зі священиком, коли краще одружуватися, наприклад, взимку і навесні, минаючи великі пости і головні церковні свята.

Вибрати день весілля - не так вже й просто, якщо ви хочете, щоб це було комфортно і зручно для всіх! Але ми віримо, що серед 365 днів неодмінно знайдеться ідеальний момент для укладення вашого щасливого союзу!

Кількість переглядів: 9811
Дата редагування: 2020-07-27

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь