Вхід Реєстрація

Розсадження гостей на весіллі: варіанти розташування столів

Ключ до успіху весілля можна відшукати на самому початку підготовки довгоочікуваного свята. Для цього необхідно правильно скласти список запрошених і вибрати найкращий варіант розсадження гостей на весіллі. Важливо, щоб всім рідним і друзям було добре видно молодих, а також щоб запрошені могли безперешкодно спілкуватися один з одним.

Види розсадки гостей на весіллі: схеми, фото

Правильне розсадження гостей на весіллі: секрети планування

Звичайно, розсадження гостей - це не тільки про розташування меблів. Складаючи план розсаджування, ви неодмінно повинні згрупувати всіх запрошених за критеріями інтересів, віку, вподобань. Згадайте або уявіть торжество, де ви, через непродумане розсадження, потрапили в коло людей, з якими ви не знайомі або не маєте спільних тем для спілкування! Допустити таку помилку на своєму святі ви просто не можете. Пам'ятайте, що грамотне розсадження гостей сприяє створенню радісного настрою і позитивної атмосфери в загальному.

Розсаджування гостей за окремими столами: круглі, прямокутні столи фото

Отже, об'єднати близьких і друзів або посадити навпроти один одного можна за такими принципами:

Розсадка гостей: кращі схеми розташування столів на весіллі

На сьогодні в світі існує багато видів розсадки гостей на весіллі. Одні пари віддають перевагу класиці - європейському розміщенню за круглими столами, інші вибирають неймовірні варіанти, оскільки вони дуже добре виглядають при зйомці квадрокоптером зверху. Це і змійка, і різні схеми у вигляді знаків зодіаку і інших символів.

Оригінальне розташування столів на весіллі фото 

Ми розглянемо найзручніші і добре перевірені на практиці варіанти. А ви, оцінивши можливості обраного ресторану або незвичайного майданчика для проведення торжества, а також розрахувавши кількість гостей, можете вибрати ідеальний варіант!

 

Розсадка на весіллі буквою "П"

В Україні дуже часто на весіллях столи ставлять літерою «П». Таке розташування є зручним, адже дозволяє розмістити велику кількість гостей і заощадити простір в невеликих, вузьких залах. Але є у схеми "П" і свої недоліки. При такій розстановці незручно пересуватися між столами і не на всіх місцях добре видно молодих.

Традиційно в центрі поздовжнього столу сідають молоді, зліва від молодого розміщують його свідків і батьків, а по праву руку від нареченої - її свідків і батьків. За таким же принципом займають місця і гості: лівий перпендикулярний стіл - рідня нареченого, а правий - нареченої. Зазвичай "П-подібна" схема використовується на святах чисельністю до 50 осіб.

Розсадка гостей на весіллі літерою

Залежно від ширини і довжини залу, а також кількості запрошених, нерідко вибирають схему літерою «Г» (приблизно до 20 осіб), «Т» (близько 30 осіб) і «Ш» (до 60 осіб).

Розсадка гостей на весіллі літерою “Г”, “Ш” фото 

За довгим столом

Небувале зростання популярності камерних весіль робить популярною схему розсадки гостей за одним загальним довгим столом, зібраним з декількох маленьких. Як правило, форма його прямокутна, а довжину визначає кількість запрошених. Таке розсадження дозволяє всім гостям однаково добре бачити один одного і молодих, а відтак спілкуватися без перешкод.

Довгий стіл - популярна схема для свят на природі, де стіни ресторану не завадять розмістити скільки завгодно родичів і друзів.

Варіація даної схеми - один загальний круглий стіл - підходить для дуже невеликих свят (до 20 людей) і дозволяє створити максимально затишну і дружню атмосферу.

Розсадка гостей за одним довгим столом фото

Європейська розсадка гостей на весіллі

Просторий зал або велика відкрита територія дозволяє реалізувати європейську схему розсадження або як її ще називають у нас - схему "банкет". Меблі при такій розстановці займають весь призначений для цього майданчик, розташовуючись в шаховому або лінійному порядку.

Таке розташування дозволяє групувати гостей за інтересами, віком, хобі, кулінарними смаками і поглядами за невеликими столиками - по 6-9 осіб. Основною перевагою такого розташування є те, що разом можна посадити цілу сім'ю, компанію, друзів, колег і т.п. Молоді ж сидять перед усіма, зазвичай - за прямокутним столом, разом зі свідками або самі.

Європейська розсадка

Англійська карта розсадження гостей на весіллі

І якщо в Німеччині, Франції та інших європейських країнах використовують на урочистостях переважно круглі столи, то для Англії характерні невеликі квадратні або прямокутні (на 6-8 осіб). Наречені, а також нерідко їхні батьки, сидять за прямокутним столом, оглядаючи весь зал.

Розташувати окремі прямокутні столи можна не перпендикулярно до місць молодих, а під кутом і симетрично один до одного. Це створить кращий огляд гостям.

Розсадження на весіллі за окремими квадратними, прямокутними столами фото

Правильна розсадка гостей на весіллі: "кабаре"

Головний недолік найпопулярнішої - європейської - схеми (коли запрошені сидять спиною до молодих, позбавлені можливості бачити їх) сповна компенсує розміщення під назвою "кабаре". При такому розташуванні меблів, місця, що знаходяться спиною до пари, просто ліквідують. Таким чином, наречені за невеликим столиком опиняються, немов, на сцені, а всі гості можуть їх прекрасно бачити!

Розсадка кабаре фото

"Ялинкою"

І, наостанок, хочеться згадати не найбільш популярну, але дуже симпатичну схему - "ялинкою" або "зворотною ялинкою" (залежить від того, як розгорнуті меблі - від/до проходу). Така розсадка передбачає розміщення молодят зі свідками за прямокутним столиком, а гостей - за невеликими (по 6-8 осіб). При цьому, гості сидять так, що якщо поглянути на них зверху, розташування нагадає гілки ялини.

Розташування столів

Вибирайте оптимальну розсадку гостей на своєму незабутньому святі. Враховуйте зручність гостей настільки, наскільки дозволить ваша локація. І нехай всім на святі буде комфортно і радісно!

Кількість переглядів: 6685
Дата редагування: 2020-07-15

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!

Схожі статті

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies у своєму браузері. Дізнатись більше

Я погоджуюсь