Звичаї та традиції українського народу на весілля

 

звичаї та традиції на весіллі

Увагу всього світу завжди до себе привертав народ України, адже саме звичаї і традиції українського народу на весілля славляться надзвичайною різноманітністю, душевністю і красою. Весільні обряди настільки захоплюючі і яскраві, що завжди викликали чималий інтерес. Познайомимося ж з ними ближче.

Звичаї до весілля

Одним з перших звичаїв українського весілля є поява родичів нареченого (батько, брати, дядько) в будинку нареченої. Вони обов'язково повинні першими почати розмовляти з батьками дівчини про весілля. Мета даного візиту - це не отримати гарбуз, який означає відмову нареченої. За давніми народними звичаями, свати мали йти на сватання зі свіжим хлібом. Його підносили на стіл нареченої, перед самим моментом розмови про майбутнє весілля, якщо наречена прийняла пропозицію, то вона повинна була розрізати хліб. Після цього хліб клали на рушник і віддавали сватам. Після вдалої угоди, наступним етапом були оглядини та заручини.

На оглядинах дівчина демонструвала всі свої вміння, тим самим показуючи, яка вона добра ґаздиня. Важливо було показати саме свої навички в кулінарії. Після оглядин слідувала заручини, які символізували останній етап угоди нареченого і нареченої. Руки нареченого і нареченої щільно пов'язували рушником, а наречена повинна була подарувати сватам сукні, сорочки і таке інше.

Напередодні самого свята, наречена справляла дівочвечір, на якому її подруги омивали наречену, а вона в свою чергу плакала і журилася. Після цього наречена починала вплітати стрічки в гілля дерев.

Традиції в день весілля

В день весілля найпершим обрядом стає викуп нареченої. Нареченого наражали на випробування і намагалися якомога більше отримати викупу. Викупивши майбутню дружину, наречений брав її на руки, і вони йшли або їхали до церкви.

українське весілляПісля завершення вінчання, молодят осипали монетами і зерном на щасливе й заможне життя. Майбутня наречена повинна була вишити до дня свого весілля рушник для короваю. За традицією в день весілля молодята повинні відламати по шматочку короваю, у кого більше, той і буде головою сім'ї. Також, на короваї стоїть сіль: молодята повинні занурити туди хліб і погодувати один одного, для того, щоб в спільному житті не лаятися і не солити один одному. Одним з найбільш зворушливих звичаїв вважалося розплітання коси нареченої. Це символізувало те, що, відтепер, вона стала дружиною.

Насправді звичаїв і традицій в українського народу просто величезна кількість, а ми вам розповіли лише про самі важливі і значущі для весілля.

07 Березня 2017

Сподобалась стаття? Поділись з друзями!